Wpis z mikrobloga

Oststnio Niemiec w robocie, powiedzial ze szkoda ze ide na inny dzial, bo jestem jego najlepszym kumplem z roboty. Fajnie takie cos uslyszec od starszego goscia, zwlaszcza jak jestes migrantem. Dzieki niemu nauczylem sie dogadywac po Niemiecku, nie gadam turbo dobrze, ale juz przynajmniej potrafie i nie dukam. Fajno
  • 42
  • Odpowiedz
@Lujdziarski: Jeśli naprawdę dobrze ci się z nim gadało, to wypadałoby go zaprosić na kebsa, piwo, aby nie tracić bezsensownie znajomości, która ci pomogła ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Lujdziarski u mnie w robocie jest podobna sytuacja. Jest nas w firmie 6 chłopa. Zazwyczaj jesteśmy łączeni w pary i wysyłani do klientów. Ostatnio dwóch moich niemieckich kumpli się kłóciło z którym mam jechać, w efekcie czego musiał interweniować szef. Może to małostkowe, ale buduje poczucie własnej wartości. Pozdro.
  • Odpowiedz
@robert5502 Gadalem z nim na te tematy xD smial sie ze moj pradziadek tez. Jestem z nim na takiej stopie kolezenskiej, ze normalnie rozmawiamy na takie tematy, gdzie wiekszosc niemcow boi sie miec swoje zdanie, zeby zaraz nie bylo jakiegos oskarzenia o rasizm itp
  • Odpowiedz