Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, od jakiegoś czasu spontanicznie padał mi akumulator, ostatnio coraz częściej. Sprawdziłem pobor i na postoju ma 0,17 A. Po wyciągnięciu bezpiecznika 67 (od alarmu) spada na 0,03 A. Czy pobor 0,17 A może aż tak obciążać akumulator? Ma on już kilka lat i parę razy był rozładowany, więc pewnie już parametry nie te, ale wole podpytać zanim wsadze nowy akumulator który też za chwilę się rozładuje:) #bmw #e46 #mechanikasamochodowa
  • 11
  • Odpowiedz
@masur1: Wg mnie alarm za dużo pobiera, ja kiedyś w e46 miałem problem z klemą pirotechniczną coś nie stykała do końca i rozładowywała mi auto podczas jazdy bo się strasznie klemy grzały ;D
  • Odpowiedz
  • 0
@rymcykpymcyk: różowa pojechała, odłączyłem bezpiecznik od alarmu, zobaczymy. Auto po ok. 2 dniach stania już nie odpalało. Kupiłem nowy akumulator, ale zanim wsadze wole być pewien. Po naładowaniu do pełna akumulator ma ok. 12,45 V, nowy ma 12,7 V. Fakt faktem tamten stary ma 4 albo 5 lat nawet, ale ma 72 Ah i jest ryzyko, że był niedoładowany cały czas, kiedyś miałem też zaśniedziałe styki i też nie dostawał tyle
  • Odpowiedz
@masur1: 0.17A przez 24h to 4Ah, przez trzy dni 12Ah.
Jak akumulator ma już swoje lata, to przez weekend może go rozładować.
Ale tak żeby od wieczora do rana się rozładował, to albo jest już trup, albo jest niedoładowany.
  • Odpowiedz
@masur1: No tak, ale zmierz do ilu spada Ci przy odpalaniu. Miałem tak samo jak odpalę to już jeżdże, jak postał z 2 dni to już kaplica. Przy odpalaniu spadało do 9v i lekko poniżej. Na nowym aku 0 problemów już
  • Odpowiedz
  • 0
@rymcykpymcyk: @fabek po wyciągnięciu bezpiecznika spadło, ale różowa twierdzi, że centralny nie działa;D chyba, że się kluczyk wykodowal, bo to się dzieje po dłuższym braku zasilania, spróbuję dzisiaj go zakodować
  • Odpowiedz