Wpis z mikrobloga

Temat powielany milion razy.

Jak zacząć przygodę z siłownią? Najlepiej by było trenera ogarnąć, ale nie potrafię nawet wypełnić ankiety. Z wyciskaniem mam problem bo uda mnie bolą przy układaniu się na ławce. Jeszcze mam łydki cały czas spięte i nie wiem jak rozluźnić
Do wyciskania będą korzystać z tej rozpiski: https://wykop.pl/wpis/35880195/wyciskanie-lezac-wiele-osob-pyta-mnie-jak-sie-nauc

#mikrokoksy #silownia #mirkokoksy
  • 11
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Jak nie chcesz bulić za trenera, zerknij sobie na kanał yt Athlean-X. Gość tłumaczy wszystko co i dlaczego/jak ćwiczyć poszczególne partie. Czasem musisz rozruszać jedną partię mięśni zanim zaczniesz pracować nad docelową, no i żeby trening miał sens, powinieneś sobie założyć co chcesz osiągnąć.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: Jak masz jakieś spore ograniczenia, to najlepiej uderzyć do dobrego trenera i fizjo w jednym. A sam też możesz zacząć po prostu ćwiczyć, nawet nie tyle typowo siłowo, co bardziej mobility/rozciąganie.

W ww filmiku chodzi po prostu o to, żeby nie odkładać pójścia na siłownię w oczekiwaniu na idealny plan treningowy czy idealny moment.
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: ja zacząłem od zajęć z trenerem. Byłem totalnym amatorem bez kontaktu ze sportem więc potrzebowałem kogoś kto mi wszystko dokładnie pokaże i wytłumaczy. I tak już sobie ćwiczę drugi rok 5 razy w tygodniu
  • Odpowiedz
@pp93: cwiczę od września, ale jestem tak #!$%@?, że nie mam żadnych efektów.

@Magq 5 razy w tygodniu nie chce mi się, mam jeszcze robotę i studia na głowie a przebranżowić się jeszcze muszę i rozwijać
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: wydaje mi się że dobry trener by Ci pomógł na początku. Ja bez trenera czułbym się bardzo zagubiony i szybko odpuścił a tak to dzięki niemu udało się przetrwać sam początek i pokochać ćwiczenie na siłowni xd
  • Odpowiedz
@przegro_pisarz: ja tu widzę jeszcze robotę dla fizjo, bo jak cię uda bolą to pewnie zginacze bioder do rozciągnięcia i wzmocnienia + trening core i pośladków. Zgaduję, ze twój tryb życia jest siedzący.
  • Odpowiedz