Wpis z mikrobloga

#pokazkota #koty
Czas i na mnie marzył mi sie strasznie bengalczyk ale wszyscy znajomi mnie namawiali do adopcji tak tez postanowiłem czego skutkiem jest ta piękność, od 3 dni mieszkanie przemoblowuje aby jak najmniej zniszczyła, ten diabeł spi 2 godzint dziennie a 5 biega sie bawi, drapie wszystko co może.
Atencjuszka niezmierna, zaniedbuje przez nią prace.
Fixusa - #pokazkota #koty 
Czas i na mnie marzył mi sie strasznie bengalczyk ale wszy...

źródło: temp_file3011020366948845243

Pobierz
  • 17
@Fixusa o to dobrze, ciekawi mnie ile ci wyjdzie pierwsza wizyta u weta z przegladem i odrobaczeniem, jak bedziesz mogl to napisz mi, bo chcialbym zobaczyc jakie jest porownanie kiedzy Niemcami a Polska. U mnie sie mlody usamodzielnil juz troche, no i drugi kot pomaga w odchowaniu
@Fixusa: Za młoda - pierwsze 3 miesiące powinna być z matką/rodzeństwem/innymi kotami. Pierwszy miesiąc to otwieranie oczu i inkubacja, drugi miesiąc to nauka jedzenia/kuwety i eksploracja, trzeci miesiąc jest w sumie najważniejszy bo to socjalizacja - uczy się zabawy z innymi kotami (gryzie i jest gryziona więc poznaje granice), zapewnia sobie stabilizację psychiczną na resztę życia (za wcześnie odebrane od matki mają potem lęki separacyjne, kompulsywnie się myją, bywają agresywne itd.)
@Fixusa A skąd masz takiego malucha? Do 16 tygodnia życia powinien być z mamą ( ͡° ʖ̯ ͡°) może mieć przez to problemy behawioralne bo na dobrą sprawę nie miał jak i od kogo nauczyć się "jak być kotem"
Nie dawaj mu suchej, to największe dziadostwo. Dwie saszety to zdecydowanie za mało, powinien dostawać wręcz na żądanie.
@Fixusa W tym momencie zastępujesz jej mamę i rodzeństwo, jesteś jej całym światem. Będzie wymagać uwagi, głaskania, zabawy, mnóstwa interakcji cały czas jeszcze długo. Dawaj jej ze sobą spać, nie karm chrupkami, nie zostawiaj samej na zbyt długo, do jedzenia możesz jej kupić jeszcze dodatkowo specjalne mleko modyfikowane dla kotów (nie dawaj krowiego, koty nie trawią laktozy), w naturze jeszcze by korzystała z matczynego. Przed Tobą trudny okres, bo to jest po