Wpis z mikrobloga

Moze ktos mnie nakierowac, wytlumaczyc?
Plotki glosza ze kosiniak-kamysz ma objac MON.

A nie jest on czasem lekarzem z wyksztalcenia? Nie byloby madrzej jakby obial cos z resortu zdrowia?
O co tu kaman?
#polityka #sejm
  • 20
nikt nie chce brać zdrowia bo to dziura finansowa bez dna.


@Wookie2020: Trudno sie z tym nie zgodzic. Ale jak to wyglada w swietle "idziemy odmieniac standardy wiemy co robimy" I kolesia z wyksztalceniem w kierunku medycznym robimy odpowiedzialnym za mon.

No jak dla mnie to troche smieszne.
Będzie startował na prezydenta. Lepiej się fotografować na tle czołgów czy innych armatek


@Nicolas_Bourbaki: Czyli tak jak blaszczak czy dudel... niezla zmiana standardow...

a będzie lekarzem wojskowym. xD


@M4rcinS: No cos w tym jest. Dla wojska lepiej miec lekarza niz mobilne konfesjonaly :P
zy lekarz wie jak zarządządzać całym systemem zdrowia? Może, ale raczej nie


@Wookie2020: Za to wie jak zarzadac armia :))))))

Oczywiscie ze zarzadzanie to nie to samo co pracowanie "na dole". Pelna zgoda.

Ale doswiadczenie tez jest wazne. Tak mi sie cos wydaje (moze nieslusznie) ze kosiniak to jednak wieksze doswiadczenie ma w resorcie zdrowia niz w resorcie obrony.
@gorzki99 Ministerstwo Zdrowia to mina na którą niejeden polityk już nadepnął.

Dużo mówi się o otoczeniu Hołowni które naciska na stołek w MON-ie, ze względu na Kobosko reprezentującego stronnictwo proamerykańskie(złośliwie wielu mu zarzuca powiązania z Sorosem).
Ministerstwo Zdrowia to mina na którą niejeden polityk już nadepnął.


@DonTadeo: Jasne. Nie musisz mi tego tlumaczyc. ja sie z tym zgadzam.

Tylko jak to ma przemowic do ogolu? Koles "znajacy sie" na zdrowiu idzie do monu. No to sie totalnie wizerunkowo nie spina. I ja czy Ty rozumiemy dlaczego tak jest. Ale serio myslisz ze wiekszosc zrozumie?

Zmieniamy standardy. Fachowcy na stanowiskach. Lekarz jako minister obrony narodowej...

Fachowiec w temacie
@kamil_nie: Ile razy mam powtarzac ze sie z tym zgadzam.

A zgodzisz sie z tym ze lekaz ma wiecej wiedzy o tym co sie dzieje w sluzbie zdrowia niczo tym co sie dzieje w armii? tak czy nie?

Na stanowisku zarzadajacym powinni byc menagerowie. Pelna zgoda. Jakie uprawnienia w tym kierunku ma kosiniak? W kierunku managera? Takie samo w kierunku managera zdrowiem jak i armia. Ale w kierunku zdrowia ma wieksze
Jest szefem partii, najstarszej i o największej ilość członków w Polsce


@kamil_nie: I dlatego moze objac stanowisko szefa mon? Calkiem fajne uzasadnienie. :))

Ministr obrony narodowaj uzyskue kompetencje bo jest szefem partii.

Mirs nie tedy droga zebys mnie przekonal ze idzieku dobremu. Ku dobremu = kazdy zajmuje sie tym na czym sie zna. A nie ze jest politykiem. Taka drobna roznica.
@gorzki99: Ale minister nie zarządza armią (lub służbą zdrowia), tak jest cały sztab ludzi, agencji, tak są ludzie, którzy się na tym znają itp. Minister bierze za to wszystko odpowiedzialność polityczna i tyle. To nie jest januszex gdzie jest szef, który rządzi jednoosobowo.

Ku dobremu = kazdy zajmuje sie tym na czym sie zna. A nie ze jest politykiem.


Minister = polityk i polityk na polityce się zna się na tym
Nie ma nic gorszego jak polityk bierze się bezpośrednio na zarządzanie i ręczne sterowanie resortem


@kamil_nie: Ile razy mam powtarzac? Za zaradzanie maja sie brac fachowcy i z ty sie zgadam.

Politycy maja sie brac za polityke. A z ta se wiaze wizerunek. Polityk musi przekonywac do siebie ludzi. Taka jego pryszlosc.

Wiec skoro gadzamy sie ze merytorycznie nie musi sie znac to co ldzi bardziej przekona? lekarz zarzadajacy sluzba zdrowia