Wpis z mikrobloga

@WielkiPowrut88 działka to jedno, a popyt to drugie. Jeśli developer by wystawił mieszkania po 5k w Warszawie i tak samo w Pcimiu to w Warszawie miałby 1000 chętnych na jedno mieszkanie, a w Pcimiu może uda mu się znaleźć tylu klientów, żeby sprzedaćz czasem wszystkie mieszkania. Dlaczego więc nie miałby windować cen pod sam sufit skoro i tak znajdzie się odpowiednia ilość klientów, która wykupi was wszystkie mieszkania za wyższą cenę?
@WielkiPowrut88: Jestes w stanie odniesc sie do moich argumentow czy po prostu bedziesz je omijac bo nie jestes w stanie ich jakos podwazyc?

masz swiadomosc ze jedynie powtarzajac swoja teze w zaden sposob nie przekonasz nikogo? to wlasnie z toba jest jak z "grochem o sciane". nie podales zadnego argumentu, tylko wciaz piszesz sama teze....
moich argumentow czy po prostu bedziesz je omijac bo nie jestes w stanie ich jakos podwazyc?


@bybue: Ale jakich? Tych dowodów anegdotycznych bo jeden czy dwóch kolegów robili fuchę na budowie? No robili i co z tego? Koszt budowy mieszkania dla dewa jest taki sam w całym kraju. (pomijając grunty, jakieś wady prawne itd ofc)
@WielkiPowrut88: w przeciwienstwie do ciebie podalem kilka argumentow, dwa przyklady osob ktore znam osobiscie. widzialem wynagrodzenia budowlancow. dodatkowo swoje mieszkanie wykonczylem i widzialem jak rozne ekipy sie licza.

czy w tej dyskusji podales chociaz jeden argument?
@WielkiPowrut88: brzmisz jak: "nie bede dyskutowal z druga osoba majaca odrebne zdanie bo jest niezgodne z moim przeczuciem i moglbym nie obronic swojego zdania, wiec nawet nie bede podnosil rekawicy"
dwa przyklady osob ktore znam osobiscie. widzialem wynagrodzenia budowlancow. dodatkowo swoje mieszkanie wykonczylem i widzialem jak rozne ekipy sie licza.


@bybue: Ale my wciąż rozmawiamy o dwóch rzeczach. Ja mówię o skali makro, budowie mieszkań deweloperskich, a ty to sprowadzasz do dowodów anegdotycznych i cen wykończenia mieszkania XD Co mnie interesuje ile dałeś za ekipę skoro ja mówię o cenie BUDOWY mieszkania. Nie jego wykończenia. No prościej już się do ciebie
@WielkiPowrut88: przespales moje argumenty poprzednie? pisalem rowniez o ekipach budujacych mieszkania od podstawy i ekipach elektrykow w nowych mieszkaniach. odniesiesz sie do tamtych argumentow?
@WielkiPowrut88: moze z przykladem dla ciebie bedzie latwiej. wezmy sobie duzego dewelopera np atal. buduja w krakowie, lodzi, trojmiescie i lodzi.

koszt materiałów budowalnych czy ekipy jest taki sam w warszawie czy w Pcimiu. Różnicę robi tylko cena gruntu.


zgodnie z tym co pisales wczesniej, wszystkie te budowy robia ekipy z bialej Podlaskiej (zalozenie ze ekipy wszystkie kosztuja tak samo), tak?
do wszystkich budow trafiaja materialy tylko i wylacznie z jednego