Wpis z mikrobloga

Z artykułu o zwolnieniach w Nokii w Polsce:

- Choć sami nie mamy ofert dla specjalistów IT, to na rynku ich nie brakuje - Rafał Niewiadomski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu

xDDDDDDDDD Gość sam przyznał, że jego urząd do niczego się nie nadaje. Zamiast 20% podwyżek, to czas zacząć optymalizować sektor publiczny, a urzędy pracy zlikwidować!
#wroclaw #it #programowanie #programista15k
  • 32
@sEB-q: ale wiesz że UP zajmuje się czymś więcej niż tylko szukaniem pracy? Są ogłoszenia o prace jakie sa bo takie firmy się do nich zgłaszają że szukają pracowników (bo mają z tego pewne benefity), a chyba nie wyobrażasz sobie żeby w IT firma szukała przez UP pracownika? xD Co do zadań UP to np. za jego pomocą możesz otworzyć firmę i dostać bezzwrotną dotację na start; mają programy na rozbudowę
10min temu czytałem na wykopie, że ZUS trzeba zlikwidować a ludzi zwolnić :)


@Anakee: Jedno drugiego nie wyklucza( ͡° ͜ʖ ͡°). PUP można bezboleśnie rozwiązać, z ZUS jest większy problem głównie ze względu na turboskomplikowane obliczanie emerytur. Natomiast wprowadzenie emerytury obywatelskiej jak w Kanadzie skutkowałoby tylko utrzymaniem systemu informatycznego, a nie całego ZUS. Choć tutaj wchodzi w grę wiele szczegółów i to nie takie proste.
@Darth_Gohan: akurat z UP załatwiłem dotacje na firme Tacie i sobie. W tym roku też ogarnąłem dotacje na szkolenie, czyt. Sfinansowanali mi bootcamp. Trochę jak kopalnia fiatów. W 2024, znowu będę starał się o dotację na firmę, bo można po 5 latach kolejny raz.
@bandando: Fajnie tylko część tych dotacji na firmę to akurat potrafi być tak przeżarta, że się w palę nie mieści. Nie wiem ilu agentów wzięło dotacje na zostanie fotografem ślubnym i w sumie nic więcej nie robiło xD
@xxxzzz: Nie chcę cie zmartwić ale w innych krajach urzędy pracy też tak działają. Służą do aktywizacji najniższych niewykształconych osób w wieku produkcyjnym i pomagają uzyskać proste uprawnienia i proste prace. Jak ktoś ogarnia IT o chyba jest dość też ogarnięty i inteligentny żeby sobie pracę ogarnąć.
@xxxzzz: pracy może tam nie znajdziesz, ale dofinansowania już owszem. Polecam obserwować "aktualności" waszych lokalnych urzedów pracy, bo można wyrwać dobry pieniadz albo szkolenie (jesli jestes bezrobotny ofc). Ja własnie ogarnelam sobie kurs o wartosci okolo 10k - papierologii masa, ale warto. Staram się również o dofinansowanie do działalności. Obczajcie sobie aktualnosci urzędów bo w tym momencie urzędy mają chajs który muszą wydać do konca roku.

Edit. Noo dobra, moze teraz
@Kuriozal: to jak tylu hindusow tu sprowadzili, widziales takie ogloszenie ze szukam kodera java z hinduskim C2? Pelno ich i niestety konkuruja nie tylko o prace ale : mieszkania, babeczki (sam znam takie przyklady ze poderwal). Do hindusow ogolnie nic nie mam ale sami faceci prawie bo u nich sie skrobalo kiedys ciaze z dziewczynka. Nie nasz problem.