Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Pomocy
Mam pytanie. Zmarl moj tato, ktory posiadal znaczne oszczednosci. Poniewaz przebywal za granicą, brat byl upowazniony do konta. Kiedy zachorował, oboje poinformowali ile tam jest pieniedzy.
Po śmierci ojca, brat powiedział że tam nic nie było. Oboje dziedziczymy tak samo, ale podejrzewam że on te pieniądze ukradł.
Czy jest jakieś #prawo #prawnik który doradzi, czy jest jakas mozliwość sprawdzenia jakie operacje były przeprowadzane na tym koncie po śmierci taty? Złożyć wniosek do prokuratury o możliwosci popelnienia przestepstwa? Bank nawet nie bedzie ze mna chcial rozmawiac.
#banki #prawo #kodekscywilny



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: Ale to jak powiedział, że nic tam nie ma to Ty mu oczywiście wspomniałeś że wiesz ile tam powinno być? Ja bym szedł sprawdzić sądownie, ale możesz postraszyć, że i tak sprawdzisz bo ojciec powiedział ile być powinno.
✨️ Autor wpisu (OP): @g455 @Tytanowy_Lucjan @Niadry

Oczywiscie że przypomniałem że tam były pieniądze, ale brat odpowiedział "tak były, guwno było". Nie mam pojęcia jak on to wybrał po śmierci, bo jeszcze nie było żadnego postępowania spadkowego. Wydaje mi się że wybrał je jako pełnomocnik, tuż przed pogrzebem, kiedy bank nie miał informacji o śmierci.
Czy nie mając postępowania spadkowego, bank cos pomoże?

@mirko_anonim: Bank ci już nic nie może zrobić poza wydaniem historii konta od dnia śmierci (nie wcześniej) do dziś. Możesz tylko straszyć frajera zawiadomieniem na prokuraturę i albo sam ujawni środki do podziału albo sąd zmusi bank dopiero do wydania wyciągów i wyjaśnienia na co pełnomocnik wydał kasę, która do niego nie należała po dniu śmierci.