Wpis z mikrobloga

@wylacze_na_amen: Jak dla mnie powinieneś zacząć od tego, co chcesz monitorować i w jakim celu, bo może potrzebujesz profesjonalnego zestawu a nie chińczyków, albo wystarczy ci 6 osobnych kamerek wifi po 150zł bez bazy etc.
Sam tak mam, to tandeta i do zastosowania nie wiem na placu w firmie gdzie spodziewam się kradzieży bym tego nie wziął, ale do podglądy co się dzieje na posesji + podglądu gości przy domkach...wystarcza jak
@wylacze_na_amen: to co tu pisali powyżej, plus taka uwaga, że ten rynek jest #!$%@? i ceny na allegro mogą się różnić o 50% (!) względem tej samej nówki na stronach internetowych, nie będąc jednocześnie wałem (jak ma to miejsce np. przy autach czy jakichś np. elektronarzędziach), bo podobno instalatorzy mają bardzo duże rabaty w hurtowniach, zaś kupując z ulicy dostajesz w twarz ceną katalogową xD
@tellet @wylacze_na_amen To jest akurat prawda. Instalatorzy dostawali #!$%@? rabaty, byleby kupowali w danym miejscu. Sklepy potrafiły robić niższe ceny niż hurtownia na produkt X czy Y, byleby mieć klienta na przyszłość. Nie wiem jak teraz wygląda rynek, ale najlepiej byłoby ogarnąć jakichś paru instalatorów i zapytać o ceny, coś tam mrugnąć okiem. Chyba że chcesz sam się bawić z montowaniem tego.
Zastanawiam się nad tym:


@wylacze_na_amen: to jak najszybciej się przestań nad tym zastanawiać. Chyba, że chcesz się skazać na wieczne boje z apką, która raz działa, raz nie działa (a zwykle nie działa akurat wtedy, gdy jest potrzebna) i kamerami, które może mają parametry sugerowane przez sprzedawcę, a może połowę gorsze.
Hikvision jest znacznie lepszym wyborem.
@pieczarrra: widziałem że pomontowali to jako monitoring u mnie w mieście więc chyba jest ok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@voldi podgląd domu i działki w okół, profesjonalnie nie musi być ale chce żeby obraz był wyrazny, dobrej jakości
@tellet cena może niższa ale za montaż będę musiał zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rybeczka za ile miałbyś taki zestaw z hikvision?
@voldi podgląd domu i działki w okół, profesjonalnie nie musi być ale chce żeby obraz był wyraźny, dobrej jakości


@wylacze_na_amen:
Chcesz zatem to co ja xd nie obawiasz się, że ktoś ci to zniszczy, nie potrzebujesz zapisu poza kamerą etc. ?
Jeśli tak to kupuj chińskie badziewia jak ja, taniej wychodzi xd Mam ja, ma mój znajomy, połowę kupowaliśmy za okolice 70zł, ja ostatnio za 130 bo na promocje nie czekałem,