Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy

Papież lewak odpowiedział Kongresowi Kobiet na list ws. gender. Lewak mocno, nie oszukujmy się.

Jak czytamy na stronie internetowej Kongresu Kobiet, nuncjusz miał podkreślać potrzebę znalezienia wspólnego gruntu i wspólnej pracy na rzecz kobiet, które są źle traktowane, wyzyskiwane i są ofiarami przemocy. Powiedział, że papież ma świadomość wielu nieporozumień wokół „gender”, wynikających z niezrozumienia tego pojęcia. Jest również dla niego ważne, aby te nieporozumienia wyjaśniać. Nuncjusz zaznaczał, że wzbudzanie strachu nie jest konstruktywnym sposobem rozwiązywania trudności. Według Warakomskiej nuncjusz powiedział, że „kobiety mają równe prawa i Kościół katolicki będzie robił wszystko, by kobiety były dobrze traktowane, żeby korzystały ze swoich praw, żeby prawa kobiet były przestrzegane”. Co ciekawe, nuncjusz miał zaznaczyć, że Kościół jest zróżnicowany w poglądach na temat równości.


http://tygodnik.onet.pl/wwwylacznie/odpowiedz-na-list-kongresu-kobiet-do-franciszka-w-sprawie-gender-radosc-i-pytania/698wd
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

„kobiety mają równe prawa i Kościół katolicki będzie robił wszystko, by kobiety były dobrze traktowane, żeby korzystały ze swoich praw, żeby prawa kobiet były przestrzegane”


wartości obecne w chrześcijaństwie faktycznie muszą być sporym szokiem dla lewicowców nienawidzących Kościoła
  • Odpowiedz
@stekelenburg2: mnie też się podobają słowa Franciszka, a podobno jestem Żydem ( @daimos )

mam jednak pytanie odnośnie gender: w popularnym swego czasu dokumencie demaskującym gender jako pseudonaukę wypowiadali się guru w/w ideologii i jeden z nich stwierdził, że w jednym momencie (siłą woli?) może być kobietą a chwilę później - mężczyzną. I tutaj mam zasadnicze pytanie do lewicowych guru: jeśli człowiek może siłą swojego umysłu raz być kobietą,
  • Odpowiedz