Wpis z mikrobloga

Biorę #escitalopram już 6 dzień i czuję, że zaczyna działać.Nerwica sercowa ustąpiła, kompletnie nie czuje jak serce mi bije, gdzie wcześniej męczyłem się z tym 5 lat.Bardziej patrzę optymistycznie na przyszłość i jakieś mam takie poczucie wrażenia, że będzie dobrze.
Czuje również takie bardzo mocne uspokojenie ciała, psychiki, takie w środku, jakbym tak mniej reagował emocjonalnie na emocje, ale nie ma ich zaniku, tylko jakby tak mega spokojniej.Libido trochę spadło, ale nadal można dojść, ale jest widoczne mniejsze zainteresowanie tą strefą.

Nie wiem czy to placebo, ale widzę wyjście z tej #depresja

Czy to są efekty, że lek zaczyna działać? Brałem przez 2 dni 5mg esci, potem już 10mg.
#ssri #psychiatria #leki
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Zwojwmozgu: W sensie esci? Ile to się rozkręca w pełni? Bo chyba te efekty co opisałem, to nie jest placebo? Czuje, że wyjdę w końcu z tego gówna.
  • Odpowiedz
  • 0
@valerius-romulus: Wczoraj zaskoczyło wczoraj, bo biegałem 6km i nagle poczułem takie uspokojenie i dużo energii i pobiegłem łącznie 10km razem i nawet się nie zmęczyłem, jakbym odblokowany psychicznie został.

Każdy pisał, że minimum 2 tygodnie, dlatego 6 dni to myślałem, że to jakieś placebo,.
  • Odpowiedz
@Gzyro: Tak Escipram. 20. Jedna rano, druga wieczór + trittico. Pierwsze dwa tygodnie było genialne. Konkretny efekt u mnie to po okolo 2 miesiącach. Do tej pory jest świetnie, choc co jakis czas mam drobne zjazdy. Byc może to tolerancja spada.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zwojwmozgu: Ale genialnie się czuje, nie wiedziałem, że tak szybko to zadziała.I dociera do mnie fakt, jak mogłem żyć w takiej nerwicy czy depresji od lat.
  • Odpowiedz
@Gzyro: mi też escitalopram dość szybko wszedł, po około 10 dniach. Teraz wcinam paroksetynę 13 dzień i póki co same uboki czyli niepokój zwiekszony. Nawet nie wiem czemu zmieniłem z escitalopramu,bo bardzo dobrze mnie robił xd
  • Odpowiedz
@Gzyro: u mnie esci wszedł tak po 2 tygodniach, gdzie po tygodniu powoli czułem poprawę, ale takimi małymi kroczkami. Nie było takiego 0/1 skoku.
Co śmieszniejsze miałem podejście do tej samej substancji w 2 lekach, taka sama dawka. escipram 10mg albo coś w tym stylu, zjazdy w pierwszych dniach, że myślałem że wykituje. W sensie głowa, nudności, generlanie jak na zatruciu. Po jakimś miesiącu podejśćie nr 2 i ta sama substancja
  • Odpowiedz