Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo #ryby potrzebuje porady od dwóch tygodni próbuje złowić leszcza, na chwilę obecną fedder klasyczny niestety bez efektu(w zeszłym roku byly ładne łopaty, znajomy sprawdził echo to miejsce ryby jest masa przy dnie). Czy może spróbować na metodę ? Tylko jak się do tego przygotować no nigdy nie łowiłem w tak głęboki miejscu metodą (11m) Wiedziałem też patent, że w klasyku chłop miał założony przypon metodowy, ale to chyba nie wypali, za blisko koszyk
  • 14
@luukasz1905: 11 m to za głęboko na metodę. Jako alternatywę zaproponowałbym zestaw helikopter, chyba najbliższe do metody w klasyku. Może zmiana przynęty lub zanęty zrobi robotę? Z tego co pamiętam, to Bogdan Barton na YT specjalizuje się w łowieniu leszczy i to z głębokiej wody. Dawno nie oglądałem, ale pamiętam że na makaron świetne wyniki miał.
@Magiel-19 Bogdana oglądam, nawet w sumie mam niedaleko do jego przystani i łowiska więc może kiedyś tam się wybiorę na zawody. Ale ostatnio oglądając jego firmy nie ma jakiś rekordowych okazów. Dobra zaraz sprawdzę o co chodzi w tym zestawie helikopterowym, ale mam pewną niechęć po próbach ze skrętką, gdzie plątało się to niemiłosiernie
Trochę za długi przypon. Ja robię z fluorocarbonu, bo jest sztywniejszy i się nie plącze. Hak powinien być mniej więcej na wysokości górnej części koszyka.
@luukasz1905: Jakie dno? Ale z umiarem nęciłeś? Może jeszcze tam zalega to co wrzuciłeś, a ryby już przeżarte nie mają siły przepłynąć nawet kilka centymetrów ;-) Skąd wiesz, że tam ryba jakaś siedzi? Sondowałeś? Dobrze interpretowałeś? Może to po prostu jakaś roślinność ;-)

Przeprowadź test i zarzuć spławik przelotowy z biaym/czerwonym robalem na haku.
@luukasz1905: Nigdy nie odnotowałem problemu z rurką. Fluorocarbon zazwyczaj stosuje 0,25, ale jak to na leszcza to 0,20 powinno spokojnie dać radę. O tej porze roku sugerowałbym zestaw z koszykiem na białe, i robal na haku zamiast roślinnych przynęt.