Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam samochodu dla kobiety do okolicy 100-110k, nie jest wymagane aby auto kosztowało całą pule, dlatego jestem otwarty na różne propozycje.
Patrzę na samochody nowe / i te używane (powiedzmy 2-3 letnie)

Wymagania:
-skrzynia biegów manual/automat (za wyjątkiem CVT)
-kamera cofania /czujniki parkowania przód/tył
-apple carplay
-Silnik min 100KM
-benzyna/hybryda
Użytkowanie głównie turlanie się po mieście (70%) i trasa (30%)

Z tego co obejrzałem na rynku w tej kasie z nowych mamy :
-hyundai i20/i30/nowa kona
-kia stonic /ceed
-nissan Juke II
-ford puma /focus/ do fiesty ma jakąś urazę wiec odpada
-skoda scala/kamiq

Z Używanych nie mam pojęcia...
-myśle tu wymaganiem będzie w miarę rozsądny przebieg i historia, ale może ktoś podrzucić za czym by się rozglądać)

Dajcie znać czy macie doświadczenia z jakimiś z tych samochodów, albo może polecacie coś innego. Albo może odradzacie któryś z nich, i kategorycznie nie polecacie jakiegoś pieca.

Dzięki za pomoc!
#motoryzacja #samochody
  • 9
@Masuj: niby spoko auto, ale wiele ludzi narzeka na toyoty pod względem wyciszenia że to jest totalne gówno, + ładują te CVT które wyją jakby chciały umrzeć, nie powiem ona wspominała o tym aucie ale nie wiem czy to nie jest przerost formy nad treścią totalnie ...
@kuraku: sęk w tym że elektryk jest jak najbardziej git, nawet myślałem by walić ten budżet i iśc po teslę model 3... bo da się często wychaczyć ją naprawdę w dobrej kasie, ale nie mamy gdzie tego ładować :(
@Maciek952: Matka ma teraz Crossa w hybrydzie, i tak, co do wyciszenia to szału nie ma, ale jeśli chodzi o CVT i odczucia z jazdy to jest sporo lepiej. W porównaniu np. do C-HR'a to niebo a ziemia. W tamtym silnik wył non stop, w Crossie spokojnie da się jechać 150 i te obroty są utrzymywane na w miarę akceptowalnym poziomie. Tym bardziej, że jak piszesz autko będzie użytkowane głównie w