Wpis z mikrobloga

190 godzin.


@PosiadaczKonta: Jak 190? Ja skończyłem to na tym wyższym poziomie trudności robiąc dosłownie wszystko co się dało, zbierając każde nawet najmniej wartościowe g---o z mapy w 95 godzin. Jak wy to robicie, że macie aż tyle spędzone w tej grze?
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: walki nawet na trudnym są łatwe i szybkie. Trzeba tylko nauczyć się dobrze wykorzystywać teren i umiejętności postaci. Można wtedy walki znacznie skrócić.
Na prawdę nie wiem co można robić w BG3 by tyle czasu tam spędzić. Musiałbym chyba przez połowę czasu gry patrzeć się w ekran i nic nie robić XD
  • Odpowiedz
@PosiadaczKonta: @KaiserBrotchen
Ja miałem 160h za pierwszym razem, teraz gram drugi raz i sądzę, że wyjdzie ok.90h.
Co się składa na tak długi czas w moim przypadku:
- błąkanie się po mapie licząc, że znajdę coś ciekawego, podczas gdy nic tam nie ma xD
- szukanie niektórych rzeczy w zadanich, np. Kuźnia Gryma za pierwszym razem zajęła mi z 3-4h żeby wszystko znaleźć, za drugim razem 15 minut. Po prostu czasem coś przeoczysz na mapie i jesteś w dupie, łazisz bez celu
- relaoady jak coś s---------z - chcesz przejść niezauważony i dostać się do fabryki metalowych strażników i 7 razy pod rząd coś k---a nie wychodzi, czasem nawet przez missclick, reloady przy krytycznych testach umiejętności (pisałem o tym w poście, że liczba testów
  • Odpowiedz
@Iudex: Do listy "wydłużaczy" dodałbym jeszcze bugi w zadaniach i kombinowanie jak odbugować. A bugów jest sporo. Od znaczników na mapie których nie powinno już być. NPC które nie idą na miejsce żeby wywołać zakończenie zadania po kompletnie niezsynchronizowane z rzeczywistością stany umysłu towarzyszy w obozie.
  • Odpowiedz
Do listy "wydłużaczy" dodałbym jeszcze bugi w zadaniach i kombinowanie jak odbugować. A bugów jest sporo. Od znaczników na mapie których nie powinno już być. NPC które nie idą na miejsce żeby wywołać zakończenie zadania po kompletnie niezsynchronizowane z rzeczywistością stany umysłu towarzyszy w obozie.


@PosiadaczKonta: No, miałem takie historie. Łażę od pół godziny i kogoś szukam, googlam, a okazuje się że jest z tą postacią częsty bug. Więc wydaje
  • Odpowiedz
Mam więcej wrażenie, że Twoje 100%, to jest jednak jakieś 75% bardziej, albo raczej Ty nam powiedz jak tak szybko p----------z? :D


@Iudex: lizałem ściany, więc wiem, że zrobiłem wszystko XD
Dzięki lizaniu ścian i zbieraniu każdego nieistotnego gówna nigdy nie musiałem się cofać po jakieś rzeczy o których zapomniałem, poza tym dochodzi też ciągłe sprawdzanie z altem czy jakieś itemy się nie świecą.
Dodatkowo grałem z zasadą braku save-scummingu.
  • Odpowiedz
Dzięki lizaniu ścian i zbieraniu każdego nieistotnego gówna nigdy nie musiałem się cofać po jakieś rzeczy o których zapomniałem


@KaiserBrotchen: Też zbierałem wszystko, ale jednak zdarzyło mi się, że coś w-------m w ramach porządków.

Dodatkowo grałem z zasadą braku
  • Odpowiedz
ale jednak zdarzyło mi się, że coś w-------m w ramach porządków


@Iudex: po to jest obóz, żeby tam wszystko wysyłać. Nigdy nie wiadomo kiedy jakiś kubek albo inny śmieć może się przydać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz