Wpis z mikrobloga

@555666wedf534hthnet5ry6 to już w TBS odstępne ma więcej sensu, bo przejmujesz często wyremontowane i wyposażone mieszkanie, no i czynsz nie jest rynkowy.

@mookie czynsz z góry za rok, to jeszcze powiedzmy w miarę akceptowalny temat, ale nie przy takim stanie mieszkania. Musiałby go wyremontować na cacy.

@Almagest sporo takich ogłoszeń na OLX w różnych lokalizacjach wLodzi. Jestem z Krakowa i tutaj jedyne odstępne jakie widziałem to w przypadku sprzedaży prawa do mieszkania
@January-zwiedza-szpary: to jest mieszkanie za odstępne. Czyli płacisz za lokal kilkanaście tysięcy a później tylko czynsz ok 12zł za m2 i mieszkasz dopóki placisz ten czynsz. Możesz dowolnie sobie remontować. Mój znajomy tak mieszka w Łodzi w kamienicy w samym centrum ma woonerf przed domem i płaci za 30m2 kawalerkę około 350 czynszu plus za wodę ogrzewanie itp. Zapłacił kiedyś 30 tys i tak już mieszka 15 lat płacac tylko czynsz
@January-zwiedza-szpary dobrze Ci wytlumaczyl to jest tak zwane „odstepne” @GuliVerGut jeszcze jest jeden haczyk ze placisz sam czynsz a nie czynsz + najem i ten czynsz nie moze byc podnoszony o xxx pln co kwartal czy rok czy nowa umowe o ile soe nie myle rosna jak czymsze komunalne w danym miescie po uchwale. To w zasadzie mieszkanie komunalne z zameldowaniem.
@bigasslover: jeśli mieszkam gdzieś na stałe i mam prawo do lokalu (np. umowa najmu), to melduję się tam na stałe. Wiedza i/lub zgoda wynajmującego nie ma tu nic do rzeczy. Akurat ten argument moim zdaniem nie ma tu zastosowania - niczym się te lokale nie różnią od innego najmu. Jeszcze dla jasności: meldunek nie daje żadnych praw i nie zapewnia żadnej ochrony.
@bigasslover:

tak oczywiscie meldujesz sie na stale jezeli masz umowe na czas nieokreslony

Żaden przepis o tym nie mówi.

Natomiast ustawa mówi o:

1) obowiązku zameldowania się

Art. 24. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej jest obowiązany wykonywać obowiązek meldunkowy określony

w ustawie.


Art. 27. 1. Obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczypospolitej

Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu stałego lub czasowego

najpóźniej w 30 dniu, licząc od