Wpis z mikrobloga

co to za uwstecznianie ostatnio z grami na pc..

Last of Us
Callisto protocol
Jedi Survivor

wszedzie zanim zagrac sie dalo to trzeba czekac x czasu bo sie shadery kompiluja.. pewnie takich tytulow jest wiecej, to jest jakas lipa z deweloperka czy sprzet nie domaga? Na tych geforcenow czy inny stadiach to samo jest? na konsolach tez?

#grypc #pcmasterrace
  • 9
lipa z deweloperka


@ubog: wolisz kompilować w locie? Deweloperzy kochają to. Masz wtedy czkanie i zacinanie się. Lepiej już te 30s raz zaczekać.
@ubog Właśnie to jest wspaniałe. Chcieliście się zesrać z tymi upgrade'ami kompa. Jak ja kupiłem PC w 2002 roku z kartą GeForce4 to tylko jedna gra mi nie poszła. Tak to śmigałem na średnich z bananem na mordzie i dobrze było. Teraz kupujesz kompa za 30 koła i coś chrupie, bo nie potrafią tego zoptymalizować pod te wasze bebechy.

W międzczasie przychodzi sobie ziomeczek z roboty, cyk odpala konsolę, piwko obok i
@Mega_Smieszek: No tak to jest jak deweloperzy traktują platformę PC po macoszemu. Najpierw robią wszystko na tip top pod architektury konsol a potem na #!$%@? port na PC i fajrant. Wprawdzie tak było od zawsze, ale teraz to #!$%@? osiąga nowy pułap.

Natomiast ja mam to głęboko w rzyci bo 99% nowych gier AAA to kompletny szmelc bez polotu. Komercyjne ścierwo skrojone tak aby było dla każdego, czyli żeby największa ameba
@dawid-poselski: No tak, od razu obwiniajmy graczy PC za to że piraco i dlatego gierek nie robio hurr durr.

Do tego scenariusza w ogóle nie jest potrzebne piractwo. 1 spiracona kopia = strata równowarta 1 kopii to mit powielany przez ludzi którzy nie mają fundamentalnego pojęcia na temat piractwa i ekonomii. Stworzenie tej kopii wymagało zakupu oryginału, ale jej powielanie dzieje się już bez kosztów czy strat, i można to robić
@dawid-poselski: A ja mówię że w tym hipotetycznym czasie przyszłym piractwo nie będzie miało żadnego znaczenia bo firmy nie decydują na jego podstawie bo to wróżenie z fusów, i nijak się ma do tego że ludzie przestają kupować gry, bo czynniki dla których to się dzieje są znacznie bardziej przyziemne.

Na przykład, czy z chęcią kupowałbyś dalej gry na PC gdybyś wydawał 300zł na coś co nawet nie może ruszyć na