Wpis z mikrobloga

Czołem Mirasy, kupuję kurnik dla siebie. Czy w tym standardzie wykończenia jest jakiś red flag z powodu którego później będę płakał? Zabudowa bliźniacza.

1. KONSTRUKCJA

fundament – ławy żelbetowe
ściany fundamentowe – bloczki betonowe M6, ocieplone 10 cm
strop betonowy Teriva
ściany zewnętrzne – Porotherm Wienerberger o grubości 24 cm
ścianki działowe wewnętrzne – beton komórkowy gr. 12 cm na parterze, 8 cm na piętrze
ocieplenie – styropian gr. 20 cm + tynk akrylowy
ściana między lokalami – Silka gr. 24
ściana między budynkami 2x18 cm plus 2 cm dylatacja
dach – konstrukcja drewniana - więźba dachowa
dach pokrycie dachówka betonowa Braas
rynny PCV
poddasze kondygnacji drewniane ocieplone wełną mineralną gr. 25 cm, zamontowana nida gips (bez
szpachlowania)
Kominy wentylacyjne systemowe

2. IZOLACJA

Izolacja przeciwwilgociowa i przeciwwodna

3. WYKOŃCZENIE WNĘTRZA

stolarka okienna okna PCV - okna 3 szybowe, Profil Vital, okucia firmy Winkhaus z mikrowentylacją,
kolor jednostronny „Winchester”
okna-strona wewnętrzna koloru białego, z zewnątrz – dąb Winchester
rolety zewnętrzne w kolorze dąb „Winchester” – elektryka, silnik zwykły + 4x silnik detekcja
drzwi wejściowe stalowe w kolorze stolarki okiennej
tynki wewnętrzne gipsowo - maszynowe wymagające wyprawek i szpachlowania
posadzki: maszynowe dół 2x po 5 cm, góra 1x4/5 cm
styropian na przemian dół
posadzka betonowa gr. 6 cm
schody betonowe lane prowadzące z parteru na piętro

4. ROBOTY ZEWNĘTRZNE

opłotowanie działki – siatka z trzech stron, z przodu front otwarty
teren działki istniejący bez nawożenia ziemi, z drobnymi pozostałościami po budowie (korzenie, gruz)
parapety zewnętrzne stalowe
daszki nad wejściem do lokalu (stalowe z pleksą)

dojście do domu: kostka brukowa (chodnik) + opaska wokół budynku 40 cm
zamontowany maszt antenowy

5. INSTALACJE

instalacja elektryczna 230 V

przyłącze prądu trójfazowego (przyłącze prądu do skrzynki oraz do rozdzielni elektrycznej z bezpiecz-
nikami)

kuchnia – oświetlenie sieciowe bez osprzętu + siła
pokoje – oświetlenie sieciowe, antenowe bez osprzętu
łazienka –oświetlenie sieciowe bez osprzętu
instalacja alarmowa bez osprzętu
instalacja monitoringu
instalacja wodno – kanalizacyjna
zasilanie w wodę z sieci – licznik
instalacja kanalizacyjna – PCV, przygotowane punkty bez przyborów
instalacja wodna (ciepła i zimna) – wykonana z rur PCV rozprowadzona w domu, przygotowane punkty
bez przyborów
kocioł gazowy kondensat dwufunkcyjny, indywidualny system grzewczy C.O. i C.W.
grzejniki stalowe z głowicami termostatycznymi dwupłytowe
ogrzewanie podłogowe: na parterze i w górnej łazience
grzejniki drabinkowe dodatkowo w łazienkach
przyłącze gazowe - licznik

Uwagi:
1. zmiany ścianek działowych można dokonać tylko i wyłącznie wówczas, gdy nie zostały jeszcze postawione.
2. w przypadku, gdy ścianki działowe są już postawione, zmiany klient dokonuje we własnym zakresie i na własny koszt
(sprzedający nie odpowiada za ewentualne uszkodzenia powstałe przy zmianach).
3. po podpisaniu umowy deweloperskiej i wpłaceniu zadatku klient ma możliwość zmiany standardu deweloperskiego i

Jakości materiałów pokrywając różnicę między ceną materiałów wg. stanu deweloperskiego a droższymi materiałami wy-
branymi przez kupującego.

4. bruzdy po montażu grzejników, ubytki w ścianach – ich naprawa pozostaje po stronie Kupującego
6. Budynek oddawany wysprzątany z pozostałości po budowie.
7. Sprzedający nie odpowiada za wilgotność ścian i posadzek, a Kupujący oświadczy, że przyjął to wiadomości.

#nieruchomosci #budownictwo
  • 17
@Tiab: Ta, to już wiem. Podjąłem świadomie decyzję w jakie gówno się pakuję, ale na ten moment to najlepszy kompromis na jaki mnie stać (jest to nawet bliźniak na takim osiedlu bliźniaków, prawie że segment, więc jeszcze gorzej). Bardziej pytałem o standard wykończenia, który dostałem od dewelopera.
To po kolei:

Zabudowa bliźniacza.


@Arentonio: Dla mnie dyskwalifikacja, ale co kto lubi

styropian gr. 20 cm


@Arentonio: Zwykły biały? jaka lambda?

ocieplone wełną mineralną


@Arentonio: Lipa, wełnę trzeba bardzo dokładnie ułożyć, żaden deweloper nie robi tego starannie i potem masz mostki termiczne. Jak jeszcze nie wybudowane to zamieniaj na pianę otwartokomórkową.

Kominy wentylacyjne systemowe


@Arentonio: To na gaz ma być ogrzewane? To niech kwasówkę do tego
@Yuri_Yslin:

Jest coś co poczytujesz jako bezgraniczny redflag, który dyskfalifikuje nierucha z miejsca? Poza tym, że bliźniak oczywiście. Dom niecałe 90 m. 3 pokoje + salon + dwie łazienki + kuchnia + wiatrołap

Lipa, wełnę trzeba bardzo dokładnie ułożyć, żaden deweloper nie robi tego starannie i potem masz mostki termiczne. Jak jeszcze nie wybudowane to zamieniaj na pianę otwartokomórkową.


Mostki cieplne wchodzą w skład rękojmi? Jak się okaże że są to
@Arentonio: 25 cm wełny to dosyć mało jak na dzisiejsze czasy. Teoretycznie spełnia normę na styk, ale praktycznie będzie gorzej. Tak samo elewacja, jeśli wsadzili 20 cm najtańszego białego styropianu to będzie kicha. Przy ścianach działowych na piętrze 8cm z betonu komórkowego i do tego tynk gipsowy to będzie wszystko słychać między pokojami.
@Arentonio: jak bliźniak to tylko łączony garażami i z dylatacją pomiędzy. Wspólną ścianę to od razu daj sobie spokój, nawet jak już podjąłeś decyzję.
Jest coś co poczytujesz jako bezgraniczny redflag, który dyskfalifikuje nierucha z miejsca? Poza tym, że bliźniak oczywiście. Dom niecałe 90 m. 3 pokoje + salon + dwie łazienki + kuchnia + wiatrołap


@Arentonio: W nieruchach mało jest rzeczy, które są spieprzone na amen - większość z tego, co wyszło już z ziemi, w najgorszym wypadku jest do naprawy.

Zwróć szczególną uwagę na to, czy wykonano badania geologiczne (a jeżeli nie, to
Nie wiem o co chodzi wam z tą wełną, jeśli jest położona starannie jest znacznie lepsza niż piana, najważniejszy to aspekt akustyczny :)) napisał że jest już zabudowa gk a wy straszycie chlopa żeby zmieniał na pianę, nie przejmuj sie tym
@milosh345:

Na zmianę jest już za późno, ale bardzo dobrze, że zwrócili mi na to uwagę. Wezmę sobie inspektora do obdioru, poszuka mostków cieplnych z termowizją i przynajmniej będę spał spokojnie :D