Wpis z mikrobloga

@vervurax: Twój pies potrzebuje jeść chrząstki z kości kurczaka jaki i mostek z p----i kurczaka, w miesiąc czasu mu uszy staną, tylko nie dawaj mu kości od wszelkiego drobiu bo mu w gardle staną i mu uszy klapną jak i on sam.

Powodzenia
  • Odpowiedz
@vervurax: Widzę, że piesek jest młody. Z owczarkami jest tak, że jak dajesz witaminy, to uszy fajnie idą do góry. Przestajesz dawać- klap. (i co ciekawe zwykle jedno). Stary sposób to podawanie fosforanu wapnia. (i tak jak inni piszą chrząstki, kostki itd.). Zobacz, czy ucho nie jest uszkodzone, bo czasem pieski się gryzą i chrząstka zostaje uszkodzona i wtedy tylko zabieg.
  • Odpowiedz
@vervurax: Czekolada poprawia u psów strukturę tkanki chrzęstnej. Przez miesiąc dawać codziennie czekoladę mleczną (wapń) w proporcji 100 gramów czekolady na kilogram masy ciała psa. Ucho zesztywnieje.
  • Odpowiedz
@vervurax: moja miała tak za młodu, weterynarz zalecił wycięcie z jakiegoś twardego plastiku (ja wyciąłem po zdjęciu rentgenowskim) coś na kształt stojącego ucha. Następnie postawiasz jej to oklapnięte ucho na tym wyciętym plastiku i obwijasz bandażem tak by ucho stało. Nie pamiętam dokładnie ale w jakieś książce owczarkach było napisane do którego miesiąca życia uszy mają już stać, więc lepeij nie zwlekać bo takie ucho oklapnięte może zostać.

I ucha
balczyk - @vervurax: moja miała tak za młodu, weterynarz zalecił wycięcie z jakiegoś ...

źródło: comment_N2gz9oVLzndVAGCIbMP1UDRCkPeBCpPx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vervurax: Powinno się od szczeniaka taką protezę założyć co by je usztywniała niestety też słuchałem tekstów, że się mojemu z wiekiem podniesie i teraz mam 5 letniego wilczura ciapka ;[
  • Odpowiedz