Wpis z mikrobloga

@ruda_stuleja co do liczenia zwierząt dronem to na PW był projekt Monica, liczyli pingwiny za pomocą dronów, start z wyrzutni a lądowanie na spadochronie, z tego co pamiętam to mieli naprawdę dobre rezultaty. No ale łatwiej policzyć stado pingwinów na lodowej pustyni niż stado żubrów w lesie. Tak czy inaczej bardzo ciekawe zagadnienie.
@RotacjaDywergencji:
Ogólnie liczenia z powietrza to stary temat jest. W USA robiono tak w Yellowstone już w latach 60-tych. No ale tam jest to łatwiejsze. Aktualnie bardzo skuteczną i często stosowaną metodą jest tzw. Distance Sampling też z resztą znana od lat. Można go wykonywać na wiele sposobów w zależności od terenu, budżetu i specyfiki gatunku. Ja aktualnie robię to np na fotopułapkach, bo pieszo wyszło kiepsko.
Ahh wpis nacechowany emocjami i już wysryw wykopków wyzywających wszystko od wszystkich, na podstawie zdjęcia i opisu który może być mocno koloryzowany
@ruda_stuleja z tym ściśle chronionym gatunkiem to też już trzeba się trochę zastanowić. Obejrzyjcie film rolnika któremu rok w rok ogromne stado żubrów niszczy setki hektarów pola. One nie siedzą w lesie bo na polach i blisko domostw jest więcej łatwego pożywienia
@ruda_stuleja Napisałam tylko, że żubry są regularnie odstrzeliwane, bo Twój post brzmiał jak płakanie, bo uśmiercano zagrożony gatunek i jakby zabicie żubra było niczym zabicie człowieka.
@ruda_stuleja oczywiście żołnierzowi się nudziło i #!$%@?ł się dla sportu Starem w żubra. Wcale nie obchodziło go ani uszkodzone mienie, ani dalsze powikłania związane z tłumaczeniem się przełożonym, dodatkowa praca przy sprzątaniu i inne zajęcia.
Wykopki to stan umysłu
@spinel: @VrubeL A czy ktoś pisze, że tego żubra specjalnie potrącili? Nie wydaje wam się dziwne, że ciężarówka była w stanie potrącić żubra ze skutkiem śmiertelnym w terenie zabudowanym(tak właściwie to w tej miejscowości panuje tam ograniczenie do 30km/h*)? A czy 40km/h(bo tyle miała jechać ciężarówka) jest wystarczające do zabicia żubra? Jeśli jest to tenpunkt to raczej dziwne, że go nie widzieli. Tak wiem, że to stare zdjęcia, ale teren