Wpis z mikrobloga

@kacpervfr: za mało danych, musiałbyś to policzyć. Co jeśli dołożysz 20 kg ciężarek? W ogóle nie ruszy :) Rozumiem że nie ma skręcać, tylko przód tył ;) powinno dać radę spokojnie jeździć, nie tylko się toczyć.
@Oo-oO: żadnej masy własnej, arduino, silniki i akumulator, co do skręcania to myślałem żeby przód skręcał serwomotorem, chociaż nie wiem czy to takie proste XD
4000rpm


@kacpervfr: jeśli to ma bezpośrednio napędzać kółka, to trochę ciężko będzie tym autkiem z miejsca ruszyć. tak z 50x za dużo. Szukaj takiego, który będzie miał ze 100-200RPM (są takie z tej samej serii, są też takie plastikowe w żółtej obudowie, straszny badziew, ale za to kosztuje grosze i od razu pasuje do prostych modeli).
@kacpervfr: nie prościej użyć sprawdzonych rozwiązań? Samochody RC to rozklepany temat i jedyne co robisz to zamiast/obok odbiornika RC wsadzasz arduino, skręcasz, przyspieszasz i hamujesz przez pwm (analogPinWrite, całe 2 piny).

Za bazę dowolny 2 kanałowy samochód elektryczny (może być spalinowy ale nie polecam na start). Pakiet aku lipo 2s/3s i gotowe. W ten sposób zamiast kminić jak zrobić działającą bazę od razu możesz przejść do kodowania. Dobre bazy w postaci
@kacpervfr: w sensie? To co ci podpowiadam jest ekwiwalentem tego co chciałeś zbudować. Zwykle w takich projektach liczy się pętla sterowania i wykonywanie przez robota założeń czyli kod a czy student sam policzył przełożenia w napędzie czy dostał gotową platformę która ma to w pakiecie to już nie koniecznie. No bo skoro nie wiesz jaką redukcję dać i ile masz mieć rpm na max a nie wiesz bo o to pytasz
@kacpervfr: Kiedyś robiłam taki samochodzik na BT własnie na bazie modelu który był sterowany "na pilota" Budowa tego jest o tyle prostsza ze masz już konstrukcję mechaniczną. Do tego użyłam wtedy arduino mini (klon), mostek H (nie pamiętam modelu już) i moduł bluetooth hc-05, a wszystko to sterowane apką na androida dokładnie tą

Na czym polega Twój projekt zaliczeniowy ? Zrobisz zdalnie sterowany samochodzik i to wszystko ? Jak to wygląda
@keton22: W sensie ten cały projekt to zaliczenie embedded, wszyscy robią jakieś ledy, smart homy i tego typu rzeczy i ja chciałem zrobić samochodzik który jeździ, ale no mam braki w mechanice i elektronice
Na czym polega Twój projekt zaliczeniowy ?


@Katiee: Zrobić cokolwiek z embedded i wpadłem na pomysł samochodzika i jak widać przerasta mnie to, nawet nie wiem jak wygooglowac żeby znaleźć informacje o dobieraniu silników XD

ciut za szybko jak na początkujący projekt


@Jarek_P: A niesie to za sobą jakieś większe trudności niż to że będzie za szybki?
Jest też wersja 30:1 440RPM i chyba ta byłaby już git?