Wpis z mikrobloga

Siema czy jest jakis mirek co zna sie na karmach mokrych dla kotow bo mam pare pytan. Zdjecie dla atencji

Edit:
Kotek ma 5 miesięcy karmie go GranataPet Delicatessen - dla dorosłych kotów (taka była polecana w hodowli). Zastanawiam się czy jest to wlasciwa karma? Kot jest kastrowany, a na opakowaniu jest napisane od 105g do 140g do 3kg. Zastanawiam się czy to nie jest za mało? Zważywszy, że karmy dedykowane dla kociąt maja zdecydowanie większą porcje na dzień.

#koty #pokazkota #smiesznekotki
kadilak45 - Siema czy jest jakis mirek co zna sie na karmach mokrych dla kotow bo mam...

źródło: temp_file8668602207231981395

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kadilak45: Kociaka karmimy na żądanie, bez limitowania ilości karmy - no chyba że jest za gruby wtedy trzeba reagować i mu ilość karmy ograniczyć, ale jak kotek jest zdrowy a karma dobrej jakości nie powinno być takich problemów.

Jak pytałam weterynarzy czy jest różnica między tymi karmami dla kociąt a kotów dorosłych to każdy mówił że tak i by kupować kociętom karmy dla kociąt, więc tak robiłam. Większość producentów ma i takie i takie w ofercie, natomiast warto patrzeć na skład bo czasem te wersje dla kociąt potrafią mieć mocno różny niż wersja dla kotów dorosłych (w tym duży gorszy).

Dla kociąt polecam karmy:
- Mjamjam Kitten (dostępny w maxi
  • Odpowiedz
@kadilak45 nie dawaj kotu suchej karmy, bo to jest największe dziadostwo. Jedynie mokre (puszki) chyba, że chcesz przejść na barf.
Małego kota karmimy często i małymi porcjami "na żądanie". Btw, to twój kot ten zwisłouchy?
  • Odpowiedz
  • 1
@swinka_morska staram się zeby jadl teraz tylko mokra(kupilem wildfreedom kitten) to jak bd wychodzil to wgl nie zostawiać mu suchej ? Tylko jak przyjdę dac odrazu posiłek? Teraz daje mu o godzinach 4-5 10-11, 15-16, 19-20, 22-23 to dobrze ? I jak np miauczy mi ze chce jeszcze to mu dokładać?
  • Odpowiedz
@kadilak45: Dokładaj jak prosi - dopóki nie zacznie tyć to nie ma się co przejmować tym że dużo je, zwłaszcza jak karma jest dobrej jakości, młode i aktywne koty mają bardzo duże zapotrzebowanie kaloryczne. Najlepiej waż go regularnie i obserwuj uważnie czy się nie robi puciaty by reagować w razie gdyby zbyt szybko przybierał na masie.

Karmienie często a mało to bardzo dobra praktyka - w naturze koty się żywią małymi zwierzętami jak myszy czy ptaki więc bardzo wskazane jest by to odtwarzać.

Jak wychodzę z domu zostawiam stertę mokrej i suchą by na pewno kot nie był głodny. Koty nie przepadają za zeschniętą suchą karmą więc mogą jej nie dojeść, ale moje ostatnio talerz do czysta wylizały bo chyba wolały zeschniętą mokrą niż suchą. Wolę im zostawić mokrej i wyrzucić niż samo suche
  • Odpowiedz