Wpis z mikrobloga

Siema czy jest jakis mirek co zna sie na karmach mokrych dla kotow bo mam pare pytan. Zdjecie dla atencji

Edit:
Kotek ma 5 miesięcy karmie go GranataPet Delicatessen - dla dorosłych kotów (taka była polecana w hodowli). Zastanawiam się czy jest to wlasciwa karma? Kot jest kastrowany, a na opakowaniu jest napisane od 105g do 140g do 3kg. Zastanawiam się czy to nie jest za mało? Zważywszy, że karmy dedykowane dla kociąt maja zdecydowanie większą porcje na dzień.

#koty #pokazkota #smiesznekotki
kadilak45 - Siema czy jest jakis mirek co zna sie na karmach mokrych dla kotow bo mam...

źródło: temp_file8668602207231981395

Pobierz
  • 13
@kadilak45: Kociaka karmimy na żądanie, bez limitowania ilości karmy - no chyba że jest za gruby wtedy trzeba reagować i mu ilość karmy ograniczyć, ale jak kotek jest zdrowy a karma dobrej jakości nie powinno być takich problemów.

Jak pytałam weterynarzy czy jest różnica między tymi karmami dla kociąt a kotów dorosłych to każdy mówił że tak i by kupować kociętom karmy dla kociąt, więc tak robiłam. Większość producentów ma i
  • 1
@swinka_morska staram się zeby jadl teraz tylko mokra(kupilem wildfreedom kitten) to jak bd wychodzil to wgl nie zostawiać mu suchej ? Tylko jak przyjdę dac odrazu posiłek? Teraz daje mu o godzinach 4-5 10-11, 15-16, 19-20, 22-23 to dobrze ? I jak np miauczy mi ze chce jeszcze to mu dokładać?
@kadilak45: Dokładaj jak prosi - dopóki nie zacznie tyć to nie ma się co przejmować tym że dużo je, zwłaszcza jak karma jest dobrej jakości, młode i aktywne koty mają bardzo duże zapotrzebowanie kaloryczne. Najlepiej waż go regularnie i obserwuj uważnie czy się nie robi puciaty by reagować w razie gdyby zbyt szybko przybierał na masie.

Karmienie często a mało to bardzo dobra praktyka - w naturze koty się żywią małymi