Wpis z mikrobloga

#deweloperka #nieruchomosci #dom #mieszkanie Mirki jak to jest, trafiłem na ogłoszenie fajnego osiedla z domkami, jest jeszcze w budowie. Ale na miejscu okazalo się że pokazywac mi je będzie pośrednik z firmy od nieruchomości.. niestety warunkiem było że musze podpisać zobowiązanie żę w przypadku zakupu pośrednik dostanie 4% wartości (do negocjacji).. no i teraz #!$%@? jestem, bo oprowadzał nas i tak kierownik budowy, ale czy w takim wypadku ta nieruchomość należała już do tej agencji ze oni nią dysponowali? no bo sam deweloper nie mial ogloszenia o sprzedaż.. no i teraz musze ewentualnei zapłącić 20 tys. posrednikowi za pare minut chodzenia ze mna i pokazywania? kurde, masakra
  • 3
@ZawzietyRobaczek: tak to niestety dziala. ta nieruchomosc nie nalezy do agencji, ale moga miec podpisana umowe z deweloperem, ze to oni sa odpowiedzialni za sprzedaz i nagrywanie kupcow (miedzy innymi ciebie), w zamian dostaja hajsy od kupca + pewnie od dewelopera.
Jakbys znalazl to ogloszenie bez posrednika to bys nie musial placic haraczu, ale z tego co mowisz - to bylo niemozliwe i teraz plac pan ( ͡° ͜ʖ