Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy jestem jakis um\psledzony czy co, ale nie umiem opowiadać zwięzle i z zainteresowaniem. Zawsze jak chce cos troche dluzszego opowiedziec to widze ze rozmowca przestaje mnie słuchac. Nieraz tez słysze ze mowie zbyt szczegolowo. A inni cokolwiek opowiedzą to jakos potrafią to wyrazic tak zeby rozmowca sie zainteresowal. U mnie to troche peiprzenie trzy po trzy i plątanina. Zawsze mam ten problem, dlatego tez ciezej mi nawiazywac nowe znajomosci. Tzn. oprocz samej nieumiejętnosci opowiadania, to tez brakuje mi ekspresywności, nie śmieje sie zbyle czego tak jak inni itp. A zauwazylem ze to jak co sie gada nie ma o wiele wiekszego znaczenie, niz sama treść tego co sie mowi. Mozna kogos zainteresowac głupotą i mozna koogs tez nie zainteresować czyms faktycznie ciekawym

#pytanie #neurologia #psychologia #zalesie #rozwojosobisty
  • 3
  • Odpowiedz
@essos: Zastanów się, co jest ciekawego w tym, co chcesz powiedzieć. Powiedz tylko to, co ciekawe. Jak ktoś będzie miał pytania, to zapyta. Jak go nie zaciekawi, to nie zapyta albo akurat ta najciekawsza część będzie dla niego wystarczająca.
  • Odpowiedz