Wpis z mikrobloga

no wlasnie podałem Ci wyżej use case, gdzie krypto ma działający produkt. Sam produkt wymaga ethereum do działania więc jest popyt, co więcej przez ten popyt eth jest deflacyjne.


@emjot86: No ale jak możesz fakt kreowania lokaty równać z popytem rynkowym. Idąc tym tropem na BTC jest popyt bo ludzie go kupują. w jaki sposób konsumenci konsumują te lokaty? co mogą dalej z nimi zrobić? mieszać w krypto kotle i tyle.
w jaki sposób konsumenci konsumują te lokaty?


@LuckyLuke_2776: a w jaki sposob konsumuje sie tradycyjne lokaty bankowe?

Wypracowane nadwyzki można inwestować w liczne aplikacje finansowe dzialace na blockchainie, np. takie ktore inwestuja w metale szlachetne czy nieruchomosci (real world assets) - bo rozumiem, ze chodzi Ci o powiazanie krypto z realnymi aktywami. Tylko ze inwestowanie krypto zeby miec wiecej krypto niczym sie nie różni od i inwestowania pieniędzy zeby miec wiecej
@emjot86 no właśnie za pieniądzem fidiuciarnym stoją towary i usługi. i metale o ktorych wspominasz a i nie tylko. na tym polega ta różnica. różne „dobra” na które jest „popyt” lub „podaż”. jasne, pieniędzy jest więcej bo powstała idea kredytów napędzających gospodarkę i ogólnie cała ekonomia, spoko, no ale mówiąc o tym konkretnym przykładzie banki nie kreują pieniędzy z powietrza by pokryć odsetki na lokatach (a krypto tak) tylko dzielą sie wypracowanymi
banki nie kreują pieniędzy z powietrza by pokryć odsetki na lokatach (a krypto tak)


@LuckyLuke_2776: no widzisz, tak sobie rozmawiamy przy czym nie masz pojecia jak to dziala. Odsetki z lokat na krypto placone sa wylaczonie z zyskow z pozyczek, nic tu nie jest drukowane z powietrza. Przy czym do dzialania takiego krypto banku wystarczy kilku programistow - bez zarzadow, odzialow, firmowych samochodow czy odrzutowcow - wiec prawie caly zysk z
Za fiatami nie stoi nic wiecej, niz zaufanie do politykow ze nie doprowadza do krachu czy hiperinflacji. Pieniadze sa tylko transferem wartosci, same w sobie nie maja zadnej wartosci i nic za nimi nie "stoi". Idea pieniadza, ktory mozna wymienic na zloto niestety polegla pod naporem korporacji bankowych (zlota nie da sie wydrukowac, papier jak najbardziej).


@emjot86: No i wyszła z Ciebie lama. Nie ja nie mam pojęcia, tylko ty cały
@LuckyLuke_2776: czyli tak wlasciwie co chciales przekazac? Ze mam racje, ale nie mam? Ja wiem, ze nie ma takiego kryzysu, ktorego nie mozna zadrukowac, ale hegemonia usd jest zagrozona jak nigdy i warto sie hedgowac.
@emjot86: masz połowiczną rację co do pieniądza fiducjarnego, ale twoje hipotezy to jedynie jedna strona medalu, która do niczego nie prowadzi, którą można postawić po paru akrtykułach w internecie, która pojawia się na tagu więcej niż setny raz i na podstawie której nie da się zbudować portfela. za fiatami stoi coś więcej niż zaufanie do polityków, bez kreacji długu nie nastąpiłby rozwój gospodarczy nie był to napór korporacji bankowych a blokada
Ja wiem, ze nie ma takiego kryzysu, ktorego nie mozna zadrukowac, ale hegemonia usd jest zagrozona jak nigdy i warto sie hedgowac.


@emjot86: i wplatasz kolejny modny temat. zaraz wjedzie kompania wschodnioindyjska, potem usa i że pretendentem są chiny. nic to.nie.zmienia z punktu widzenia budowania portfela.
bez kreacji długu nie nastąpiłby rozwój gospodarczy


@LuckyLuke_2776: mhm, i dlatego pomiedzy 1640 a 1840 w wielkiej brytani, kiedy nastapila rewolucja przemyslowa i powstało wielkie bogactwo, wskaznik CPI za 200 lat wyniosl minus 6%.

Zreszta az do zerwania standardu zlota ceny byly stabilne:

Amazingly enough, the Nineteenth century was a period of deflation, rather than inflation. From the end of the Napoleonic Wars in 1815 until the start of World War
@Retoryk patrzę mniej więcej tendencję w co ludzie kasę pchają. Bo chciałbym w czymś ulokować trochę gotówki, z miesiąca na miesiąc robi się mniejszą wartość. Nie mam jej na tyle dużo, żeby się bawić w nieruchomości. Żeby klasyka trzymać nie mam miejsca, do tego trzeba mieć garaż najlepiej przydomowy. Ale myślałem o akcjach, złocie może krypto... zwykłe badanie wykopku