Wpis z mikrobloga

#kolarstwo #szosa #trenazer #gravel
Cześć, kupiłem trenażer Tacx Flow Smart T2240 i pytanka:
1) w jaki sposób mogę do niego podpiąć mój rower gravelowy Kross Esker 2.0 MS? Jest tam zamontowana sztywna oś i w sumie trochę przytłacza mnie ilość zmiennych - powinienem kupic cały zacisk, adapter czy co? Jak zacisk to jaki? Tutaj oś ma niby 12x142mm, ale wchodzi 'na zero' w ramie, tj. nic nie wystaje, więc znowu nie będzie co wsadzić w te zaciski trenażerowe.
2) Czy kapeć 700x35c będzie ok? Nie będzie za mały na to koło? https://www.rowertour.com/p/44088/opona-do-trenazera-schwalbe-insider#rozmiar-700-x-35c
3) Niby mam jeszcze starą szosę - Triban 500, ale tam też jest szybkozłączka na tylnym kole, więc też nie mogę tego założyć do trenażera.- musiałbym kupić i oponę, i zacisk, a sprzedaję ten rower i w każdej chwili mogę się go po prostu pozbyć, więc imo mija się z celem inwestowanie w to.
Pozdr.

Specyfikacja techniczna roweru: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-kross-esker-2-0-ms-pd33984/
  • 5
  • Odpowiedz
Jest tam zamontowana sztywna oś

@w00nski: chyba są do tego przejściówki. Sztywną oś montowałem do innego, tego bez koła. Normalnie mam też T2240, tylko mam QR na rowerze więc nie kombinowałem aby podpiąć inny pod ten. Więc tutaj nie pomogę.

Czy kapeć 700x35c będzie ok?

@w00nski: jeśli Ci wejdzie w ramę - spoko. Możesz kupić też na spokojnie 23C - tylko aby zmieściło się na obręcz (nie była za mała). A ze swojej strony podpowiem, że fajnie jest mieć drugie kolo, na którym masz tylko tą oponę + kasetę. Podpięcie roweru wtedy pod trenażer to
  • Odpowiedz
  • 0
@jagodowy_krol: @AlteredState no właśnie nie było osi w zestawie :/ tak to zamontowalbym na starym i po problemie, skoro na co dzień i tak nim nie jeżdżę. Ale że muszę w takiej sytuacji kupić zacisk + oponę to wolę już zrobić to pod tego gravela, którego lubię
  • Odpowiedz
Ale że muszę w takiej sytuacji kupić zacisk + oponę to wolę już zrobić to pod tego gravela, którego lubię


@w00nski: Wolałbym to robić pod rower którego nie lubię bo po przełożeniu opony masz rower który lubisz który nie nadaje się do jazdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz