Wpis z mikrobloga

MotoMirki zastanawiam się nad zakupem uszkodzonego motocykla żeby w długie zimowe wieczory spędzać czas w garażu doprowadzając go do stanu używalności;) i pewnie marudząc po c#uj mi to było( ͡° ͜ʖ ͡°). Przeglądając polskie portale nie mogę znaleźć niczego co by mnie interesowało i tu moje pytanie: czy polecacie jakieś portale typu Autscout24 gdzie jest spory wybór uszkodzonych jednośladów. Czy są może jakieś stricte motocyklowe portale skąd relatywnie łatwo można kupić jakieś moto nie przepłacając jednocześnie? Czy w ogóle warto bawić się w sprowadzanie szrotu?

#motocykl #motocykle #motomirko
  • 12
  • Odpowiedz
@m1ck imo nie warto, jak kupujesz gruza to ma to być tanie i pasuje zobaczyć na żywo co jest do zrobienia. FB I OLX z naciskiem na FB bo idzie tam czasami znaleźć jakąś perełkę. dodatkowo co się miało sprzedać to zostało sprzedane, właśnie teraz jest masa gruzów na rynku.
  • Odpowiedz
@m1ck no powiem ci, że ciężki temat trochę :D rynek moto śledzimy z kumplem trochę dla sportu, ale czasem uda się coś fajnego kupić. Sam niedawno kupiłem fajna er-5 za fajne pieniądze, ale to trzeba szukać

Grupy - można wrzucić post, ale gdy tylko ktoś coś sprzedaje to od razu 10000 komentarzy, że drogo, że gruz i wgl stąd mało kto wrzuca wszelakie gruzy na takie grupy. Imo zbyt hermetyczne

OLX - tutaj raczej się sprzedaje i kupuje dobre sztuki. Zdarzają się gruzy, ale jak Seba wystawia gruza to nie zapłaci 25 zł za ogłoszenie. Sam swoje 3 moto sprzedałem właśnie na OLX bo tam jakby mniej patologii.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@zielony_goblin: Dzięki za obszerną wypowiedź w temacie. Będę chyba musiał się przeprosić z fb bo jakoś nie lubię tam szukać ale może warto spróbować. Najbardziej mnie (nie tylko mnie pewnie) irytują sprzedający którzy walą ściemę, że niby nie wie co jest uszkodzone bo nie pali, a tak naprawdę był u mechanika i wie że się nie opłaca ale wie też, że nie da się tego zweryfikować bez rozkręcania np silnika.
  • Odpowiedz
@m1ck: zamiast rozjebonga to może kup sobie moto, który fajnie się upgrejduje lub tuninguje.

W zależności od twoich preferencji. Jak coś chcesz turystycznego - kupujesz golasa, powoli dokladasz kufry, owiewki, gmole, inne gadżety. A jeśli custom to tu masz jeszcze większe pole do popisu.

Jeśli coś jest #!$%@? to na 80 procent rama krzywa, bo Seba nie wyrobił i w kiosk #!$%@?ł ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz
@m1ck: auta.ch są tam. Licytacje moto i aut z ubezpieczalni że szwajcari, kupisz taniej tak że jeszcze zarobisz, a moto i auta w fajnym stanie tylko, że do roboty i trzeba kupować coś droższego bo 2.5k jest za przywiezinie i kupujesz to co widzisz na zdjęciach
  • Odpowiedz
Normalne warunki aukcji, zabezpieczają się przed ludźmi, którzy licytują dla jaj, albo jak moi znajomi przy wódce i potem rano zdziwko, że auto kupili,czas do zakończenia aukcji masz podanyna stronie, to czynoferta weszła wiesz najczęściej odrazu, rzadko za kilka godzin. Mam kilku znajomych co z tego korzystają od lat, zresztą strona jest znana i polecana w necie na różnych forach.
  • Odpowiedz