Wpis z mikrobloga

@vateras131: Ale widzę, że ogólnie MCU od kilkunastu miesięcy ma tendencję spadkową.
Może rozbicie na seriale było błędem, nie wiem. Jednak oryginalny skład Mścicieli dawał radę.
Przecież nawet pierwsze części "Avengers" czy "Strażników", "Zimowy Żołnierz", "Wojna bohaterów" czy "Ragnarok" mialy dobre, a nawet bardzo dobre oceny zarówno od widzów, jak i krytyków.
Dla mnie "Endgame" było zakończeniem naprawdę dobrego MCU


@smialson: Bo do End Game było wszystko jeszcze do ogarnięcia. Filmy trzymały poziom, zdarzały się wpadki, fakt. Fabuła do czegoś zmierzała. Mieliśmy bohaterów budowanych latami.
A po End Game? Doszły seriale i filmy robione wręcz taśmowo. A za ilością przyszedł spadek jakości, teraz łatwiej policzyć dobre filmy niż te słabe. + Bohaterowie jacyś tacy meh.
Osobiście na end game czekałem jak na Boże
@smialson:
Moim zdaniem wprowadzono w krótkim czasie za dużo postaci - nie było czasu na to żeby się odpowiednio z nimi zżyć.

Do tego przez bardzo długi czas brakowało powiązań między kolejnymi produkcjami. Przy kamieniach nieskończoności mieliśmy stosunkowo krótką 1 fazę wprowadzającą kilka postaci, a w 2 i 3 fazie wszystko się ładnie zazębiało i okazjonalnie dochodził ktoś nowy. Teraz mamy w większości takie produkcje "standalone", które w sumie już męczą.
filmy robione wręcz taśmowo.


@Wycu91: o to to, taśmowa produkcja, byle jak najwięcej, jakości już nie trzeba dowozić bo mamy hype, osobiście wolę 1-2 filmy w roku, ale dobrej jakości na które się czeka, a nie papka wydawana co tydzień ze scenariusza napisanego przez stażystę z urzędu pracy
@smialson:

Brak Ironmana i Kapitana Ameryki którzy w dużej mierze ciągnęli ten grajdołek.
Brak Czarnej Wdowy.
Thor bez wyrazu.
Hulk obecnie to porażka.

Czyli oryginalnych Avengersów nie ma.

Fabuła zmierza donikąd. Kto jest głównym antagonistą po Tanosie? Kang?
Został dr Strange, Antman i Spiderman którzy jeszcze jakoś ciągną ten grajdołek bo reszta jest totalnie bezpłciowa.

Marvel wkracza w drogę DC czyli chaos i tworzenie bohaterów którzy w większości nie mają znaczenia