Wpis z mikrobloga

Mirasy, orientujecie się jakie pensje wyciągają agenci nieruchomości? Interesują mnie większe miasta. Wiem, że to zależy od dużej ilości zmiennych, ale coś uśrednionego. To jest poziom 20k-30k brutto/1msc? Więcej, mniej? #nieruchomosci #zarobki
  • 7
  • Odpowiedz
@Just_Jump: To bardzo zalezy od modelu wspolpracy i wynagrodzenia.
Sa biura ktore placa 2500 podstawy + 10-20% prowizji ktora wyciagnie miesiecznie agent.
Jednak wiekszosc nie placi w ogole podstawy, umowe B2B lub zleceni i agent zarabia srednio 50-60% tego co zarobi dla firmy.

Wiec raz mozna zarobic 10 tys, raz 30 jak siadzie sprzedaz za banke, a raz przez 2 miesiace miec 0.
  • Odpowiedz
@Just_Jump: zależy, sky is the limit, może być i więcej niż lekarze specjaliści na działalnościc architekci it czy dyrektorzy działów w korpo.

Jednak wiekszosc nie placi w ogole podstawy, umowe B2B lub zleceni i agent zarabia srednio 50-60% tego co zarobi dla firmy.

@KromkaMistrz: tak, ja znam ten model. Potem dobry agent zazwyczaj się odłącza od firmy, bo ma i tak tyle zleceń z polecenia, że doby nie starcza.
  • Odpowiedz
@Just_Jump: najlepsi są w stanie. Ale to 10 agentow na 2000 w duzym miescie.

Są tacy ktorzy sprzedaja tylko rynek premium, albo duze tematy: kamienice po 15 mln, dzialki dla deweloperow po 20-50 mln. Wiadomo ze tam nie ma 3% + vat od obu stron. Ale spokojnie mozna sobie 6 cyfrowa prowizje przytulic
  • Odpowiedz