Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #smieci #grzyby #grzybobranie #smieciobranie

1. Wydrukuj 10 karteczek z motywacyjnymi cytatami i pozostaw je w miejscach publicznych- każda karteczka w innym miejscu. Może to być lada kawiarni, stolik w restauracji, ławka w parku czy szyba czyjegoś samochodu. Sfotografuj wszystkie miejsca.
2. Wykonaj karmnik dla ptaków. Ważne, żeby miał solidną konstrukcję.
3. Zrób jesienną akcję sprzątania świata i podziel się fotorelacją.

Tych "akcji" w planach było więcej. Sezon grzybowy chciałem właśnie do tego wykorzystać i w pogoni za grzybami miałem właśnie zabierać zawsze worki na śmieci i zbierać to, co inni, niestety, pozostawiali w lasach, a jest tego naprawdę dużo ()

Niestety, trochę przez brak pogody, a trochę przez moje kilkudniowe choróbsko, udało się dopiero dzisiaj wyrwać z domu, i to też nie do moich ulubionych miejsc. Wybrałem się do lasku obok mojej rodzinnej miejscowości, szczerze mówiąc, nawet nie liczyłem, że uda się zebrać jakiekolwiek grzyby tutaj ( ͡° ͜ʖ ͡°). Ostatni raz byłem w tym lesie pewnie dobre 20 lat temu, dlatego głównie nastawiłem się na spacer na świeżym powietrzu - no i w sumie tak było. Podczas godzinnego spaceru obłowiłem się w 2 worki śmieci (raz musiałem się wracać do samochodu z pierwszym workiem, bo to głównie szklane butelki, które swoje ważą), 5 dość małych kani i jednego podgrzybka złotoporego ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polecam wszystkim grzybiarzom taki styl życia, nawet wziąć jeden worek za każdym razem i chociaż trochę zabrać ze sobą, zawsze będzie trochę schludniej ()
greenik - #mirkowyzwanie #smieci #grzyby #grzybobranie #smieciobranie

1. Wydrukuj 10...

źródło: 376395690_2019402478433177_6241586834585322716_n

Pobierz
  • 7
  • 0
@lO_ol: słusznie zwróciłeś uwagę na to. Faktycznie są to czubajniki czerwieniejące - szczerze mówiąc to ostatecznie ich nie wziąłem do domu - zostawiłem je w lesie. Na początku zebrałem ich kilka, bo byłem przekonany, że to kanie - ruchomy pierścień i piegowatość mi się zgadzała. Potem tak właśnie mi wielkościowo nie pasowały i zauważyłem też właśnie te zaczerwienienia na spodzie kapelusza, dzięki za ten komentarz, na pewno wiedza się na przyszłość
  • 0
@George_Liquor: jak wyżej - to były na 100% czerwieniejące, po dojściu do samochodu z nimi zauważyłem zaczerwienienia na spodzie kapelusza, zostały w lesie dla pewności ( ͡ ͜ʖ ͡)