Wpis z mikrobloga

Ciekawe, że Wykop potrafi się utrzymać bez abonamentu, a YT już nie.


@Antibambino: streaming video jest zdecydowanie bardziej zasobożerny niż memy obrażające papieża. Do tego kwestia skali, liczba użytkowników wykopu to promil dla YT.

Nie bronię YT, bo Google należy #!$%@?ć, ale już nie idźmy w takie śmieszne porównania.
@zmarnowany_czas: Nie jestem ekspertem, więc się wypowiem: oczywiście w skali YT są to ogromne zasoby, ale ich cena przy obecnej technologii jest już bardzo niska. Do tego zatrudniają hindusów i obsługa jest naprawdę tania. Z reklam mają setki milionów. Firma, gdyby nie była częścią Google, byłaby warta kilkanaście miliardów. To jest zwykła korporacyjna chciwość.
czywiście w skali YT są to ogromne zasoby, ale ich cena przy obecnej technologii jest już bardzo niska.


@Antibambino: nie jest aż tak niska, ale ok

Do tego zatrudniają hindusów


@Antibambino: w USA, za amerykańskie stawki

Z reklam mają dziesiątki, jeśli nie setki milionów.


@Antibambino: setki milionów? Pffff. W 2022 przychody z reklam wyniosły ponad 29 miliardów dolarów.
@Antibambino: z racji tego, ze youtube wykrywa mi adblocka na kazdej przegladarce i po aktualizowaniu tysiac razy filtrow to jestem zmuszony kazdy fimik ktory chce obejrzec kopiowac na przegladarke gdzie nie jestem zalogowany ale mam adblocka xD