Wpis z mikrobloga

@professionalgambler: Licząc że to nawet jakoś działa (a nie wiem, bo nie chce mi się wnikać) to xD 26k PLN za zbiornik + agregat taki jak lodówce i grzałkę (po co grzałka?) - a gdzie montaż? - to tak lekko śmiesznie wygląda. Nie wiem ile zużywa wody ciepłej, ale obstawiam że do końca życia nie dałaby rady połowy tej kwoty wydać na podgrzewanie.
@BeginEnd: Właśnie przeglądam te wynalazki i widzę ,że średnio plus minus cena oscyluje w granicach do 10 tysięcy i to za sprzęt znanej marki a tu w sumie #!$%@? wie co za marka i cena o ponad 100% wyższa. No nie zostaje nic innego jak oznaczyć firmę która oferuje takie cudeńka #greenmax GreenMax Sp. z o.o. ul. Twarda 18 00-105 Warszawa NIP: 9482605478 krs ( ͡° ͜ʖ ͡°
@professionalgambler: wiesz jak to działa? To jest totalny bezsens, nie wiem dlaczego ktokolwiek to kupuje.
To pompuje ciepło z pomieszczenia do wody w zbiorniku, więc jeżeli zamontowałeś to w pomieszczeniu technicznym to tam będzie robiło za klimatyzację. W lecie jeszcze ok, ale w zimie?
@Djelon: Teraz już wiem na jakiej zasadzie to działa i u mojej rodzicielki jakoś średnio wyobrażam sobie takie urządzenie zważywszy na fakt iż czy to zima czy lato w kotłowni jest zimno a to ma dodatkowo jeszcze ochładzać pomieszczenie? No i ta horrendalna cena, kiedy takie pompy do cieplej wody użytkowej znanych marek jak chociażby Buderus kosztuje połowę tego.
jak przy rekuperacji


@Bad_Wolf: nie, nie jak przy rekuperacji, przepływ jest większy, oraz temperatury są drastycznie inne. Rekuperacja wypuszcza powietrze o temperaturze prawie takiej samej jak zaciąga (bo wymienia ciepło z domem), pompa ciepła musi zabrać ciepło z zewnątrz więc temperatura wylotu będzie dużo niższa niż temperatura na zewnątrz i drastycznie niższa niż temperatura w domu.
po ilu latach następuje choć zwrot z inwestycji, w porównaniu ze zwykłym bojlerem grzanym prądem?


@wypokowy_expert: pompa taka kosztuje od 4k5 do 6k. grzałka ok 1k, bojler liczmy w jednym i drugim więc pomijam

czyli mamy ok 150k litrów, licząc 200l/dziennie/4 osoby (grzanie od 10 do 40), czyli mamy do 3 lat
@wypokowy_expert: taka pompa jak najbardziej się opłaca jak masz fotowoltaikę i kocioł na paliwo stałe, wtedy wiosna - jesień nie rozpalasz w piecu. Do tego ma dużo większą sprawność niż grzałka. Takie pompy zazwyczaj zasysają powietrze z pomieszczenia lub z zewnątrz, a wyrzut zimnego powietrza można zrobić w innym pomieszczeniu albo na zewnątrz, ewentualnie założyć trójnik i regulować gdzie zimne powietrze ma lecieć.
Cena, którą powiedzieli matce opa jest z dupy