Wpis z mikrobloga

Chłop chciał po latach odświeżyć pc, zamówił nową płytę, cpu, ram, wszystko ładnie złożył w starej obudowie, podłączył zasilacz. Okazało się, że diody nie działają, ale to nic, linux postawiony, uruchamia się. Po godzinie pracy jakiś zwis i trzeba było uruchomić ponowie. Okazało się, że już się nie uruchomił, a live usb nie widzi żadnych dysków twardych. Były dwa dyski twarde i nie widzi ani jednego. Nie warto było #!$%@?, nie warto było robić nic. :x

To moja ostatnia przygoda z #pcmasterrace kiedyś nie było takiego gówna

Zamówiłem nową obudowę i zasilacz i jestem #!$%@?, a co jeśli nowa płyta ma defekt? Jak żyć?

#pcmasterrace #komputery #zalesie #linux #serwispc
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@gomjeden: Mam ochotę włożyć starego C2D i już się z tym nie męczyć. Miała być nowa jakość i komfort, a jest #!$%@? w dupe. Pewnie będę się z tym męczył przez kolejny tydzień.
  • Odpowiedz
Na C2D działało.. miało być tanio, to nie gamingowy pc ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@tomosano: no i co z tego, nowe procki ciągną dużo wyższy prąd do tego w bardzo krótkich implusach, tak stare gruzy tego nie ogarną i puszczą za wysokie napięcie. Z resztą stare zasilacze były projektowane na duży pobór z linii 5V, a nowe kompy ciągną prawie tylko 12V, w tym starym trupie
  • Odpowiedz
@artiom143: ja nadal siedzę na corsairze z 2009 i działa ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tomosano: może kolega chce odkupić corsaira, sprawdzony w boju jak widać a nie kot w worku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tomosano: Za drugim razem jak kupowałem kompa to z podobnego powodu kupiłem już ze złożeniem.

U mie co prawda nie było źle, bo złożony przeze mnie uruchamiał się co czwarty raz i poza tym było ok ale i tak było to denerwujące.

Także to niekoniecznie wina sprzętu - może to wina składającego.
  • Odpowiedz
@tomosano: Chłopie podłączyłeś nowy sprzęt do starego przeoranego zasilacza ze słynnej "czarnej listy", który już w momencie premiery był słabą jednostką. 2 oddzielne słabe linie +12V przy skokach napięć jakie generują współczesne kompy to proszenie się o kłopoty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz