Wpis z mikrobloga

#warszawa #rower
Alert! Ostrzeżenie!

Będę dzisiaj jechał rowerem przez most Poniatowskiego w kierunku Śródmieścia, więc istnieje ryzyko że będzie trzeba przez niecałe dwie minuty wlec się za mną ok. 30 km/h, a z perspektywy niektórych kierowców być może wydawać się, że zatamuję ruch na całym moście! Z drugiej strony unikniecie mandatu za przekroczenie prędkości - są plusy.

Unikajcie tego mostu jeżeli możecie. Proponuję objazd przez most Świętokrzyski albo Łazienkowski - ten drugi szczególnie bo tam jest zakaz jazdy rowerem.

Dalej będę poruszał się w stronę Dworca Głównego, więc prawdopodobnie zakorkuję też Al. Jerozolimskie - chociaż tutaj jest mniejsze ryzyko ze względu na większą ilość pasów. Potem pojadę pociągiem do Skierniewic, bo słyszałem że tam mają zbyt płynny ruch, więc im też trochę zablokuję.

Uwaga, sytuacja jest dynamiczna. Wiatr mamy dziś zachodni, więc będę musiał mocno cisnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 14
prawej to cie żaden kierowca MPK nie potrąci.


@GenLufa: No raczej nie będę ryzykował mandatu za jazdę buspasem. Aby umożliwić kierowcom na buspasie prawidłowe, zgodne z przepisami wyprzedzenie mnie, będę jechał co najmniej 1 metr od linii oddzielającej pasy. W przeciwnym wypadku kierowca WTP nie będzie miał możliwości prawidłowego wyprzedzenia mnie z prawej strony. Tak przy okazji, MPK to już dawno nie mamy w Warszawie.

tylko nie spadnij z rowerka, na
dybligliniaczek - >prawej to cie żaden kierowca MPK nie potrąci.

@GenLufa: No raczej...

źródło: znak-a-30-uwaga-inne-niebezpieczenstwo-drogowy-ostrzegawczy-6762-2259-310-310-0

Pobierz
powinieneś jechać tak aby nie przeszkadzać innym swoją wolną jazdą.


@GenLufa: Według tej logiki na Poniatowskim powinien się nie pojawiać ¯\(ツ)/¯
@Wycu91: nie po prostu nie jechać jak ten koleś co go ostatnio jakiś autobus nauczył że popełnił błąd. Życzę opowi żeby nie musiał przechodzić takiej bolesnej lekcji tylko uczył się na błędach innych.
nie po prostu nie jechać jak ten koleś co go ostatnio jakiś autobus nauczył że popełnił błąd.

powinieneś jechać tak aby nie przeszkadzać innym swoją wolną jazdą.


@GenLufa: Tak czy inaczej będzie przeszkadzał kierowcom. Na Poniatowskim jest buspas, po którym rowerzyści nie mogą jeździć + jeden pas ogólnodostępny i torowisko. OP musiałby zapieprzać z 60 km/h żeby kierowcom nie przeszkadzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ten koleś co
@Wycu91: nie no mógłby jakoś ogarnąć z pewnością. Choćby przejechać ten odcinek tramwajem. Ja to bym się cykal tak jechać no i pomijam ze to wstyd po prostu jak jedziesz a za tobą sznur samochodów. No ale może chociaż go zrosi spryskiwaczami jakiś dobrymiras xd
OP musiałby zapieprzać z 60 km/h żeby kierowcom nie przeszkadzać


@Wycu91: I jeszcze się ładnie uśmiechać do zdjęcia z fotoradaru ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie odcinek na którym jest buspas i jeden pas ma tylko ok. 1350 metrów. Przejechałem go ze średnią 36 km/h w ok. 130 sekund.
Jadąc 50 km/h jedziemy ten odcinek 94 sekundy. Tak więc kierowcy jadący za mną stracili 36 sekund cennego życia.
dybligliniaczek - >OP musiałby zapieprzać z 60 km/h żeby kierowcom nie przeszkadzać 
...

źródło: poniat

Pobierz