Wpis z mikrobloga

mój niebieski pasek ma abonament w #orange. Ciągle wydzwaniał do niego jakiś numer z ukrytym ID, więc włączył w ustawieniach blokadę takich połączeń przychodzących. Efekt jest taki, że ten cholerny zastrzeżony jak dzwonił tak dzwoni dalej (mniej więcej w podobnych godzinach). Testowałam z innych ukrytych numerów i nie można było z tym moim paskiem połączyć, więc teoretycznie to działa. W takim razie jakim cudem ten zastrzeżony dzwoni i dzwoni? Może trzeba jakąś reklamację złożyć?

#pytanie @OrangeEkspert
  • 12
@Aviendha: Zwykły zastrzeżony numer dzwoniąc do innej osoby dodaje do wysyłanych danych informację że jest zastrzeżony i dlatego można go zablokować. Numer który dzwoni do Twojego chłopaka nie wysyła takiej informacji. Na 99% jakaś infolinia.
@Camel665: wiesz, z założenia nie odbieramy zastrzeżonych. Jak ktoś ma sprawę, to po cholerę się ukrywa. Nie chce się ujawnić, to niech spada. Zwłaszcza, że dzwoni zapewne w celu wciśnięcia jakiegoś badziewia. Ja mam zablokowane zastrzeżone i nikt mi w końcu głowy nie zawraca.
@Camel665: nikt Ci nie zabrania odbierać takich numerów. Ja sobie takich połączeń nie życzę i koniec. Szkoda mi czasu na jałowe rozmowy z konsultantami cholera wie czego. Poza tym dzwoni taki ktoś z zastrzeżonego, żąda danych identyfikacyjnych do weryfikacji, a nawet nie chce powiedzieć skąd dzwoni. Większość osób pomyśli sobie, a to pewnie z banku i już zaczyna recytować swoje dane. Jak mi się wyświetla numer, to mogę sobie szybko sprawdzić
@Aviendha: nikt Ci nie każe podawać danych przez telefon. Wracając do tematu, z jednej strony rozumiem blokowanie zastrzeżonych, z drugiej natomiast nie rozumiem jaka logika kryje się za zastanawianiem się co za nieblokowalny zastrzeżony dzwoni zamiast zwyczajnie odebrać z ciekawości.
@Camel665: ja się nie zastanawiałam co za zastrzeżony dzwoni (bo mnie to nie obchodzi), ale jakim cudem dzwoni, skoro zablokowane są takie połączenia. I już mi takiej odpowiedzi tu udzielono.
@Aviendha: A wystarczy odebrać i jeśli to telemarketer, powiedzieć grzecznie "Nie wyrażam zgody na nagrywanie rozmowy. Proszę zaznaczyć mnie w systemie jako osobę niezainteresowaną..." i po problemie. Szybko i bezboleśnie, a ile byś czasu zaoszczędziła.