Wpis z mikrobloga

Szukam niezawodnego (w ramach rozsądku oczywiscie) czujnika czadu/gazu/dymu (pomagam remontowac i wyposażyc mieszkanie pod wynajem z ogrzewaniem gazowym - chcemy zabezpieczyc lokatorów, w komplecie w kuchni bedzie np. gaśnica) do kuchni oraz pomieszczenia z piecem gazowym (tzw. junkersem). Najlepiej oprócz sygnałów dźwiekowych i świetlnych dało sie komunikowac po wifi (zewnątrzna kontrola czy wszystko działa - czujnik ma byc zdublowany - oraz alarmowanie wlasciciela o podejrzeniu stanu zagrożenia). Czy któs moze coś polecic?
Moze ktos z Was jest #strazpozarna czy #ratownikmedyczny #ratownictwo i z doświadczenia może cos polecic?

Dodatkowo - zastana wiam sie nad czyms hostujacym te czujniki (plus kamera na jeden z nich i Junkersa - żeby kontrolowac co sie tam dzieje) - myślałem o użyciu starego #smartfon - jak na razie nei znalazłem takeigo rozwiązania, ale może ktoś z Was zna? #smarthome
Uzyłbym #raspberrypi ale użycie smartfona w tej roli duzo by uprościło...
  • 1
@thomeq bateria w telefonie stale podłączonym do ladowarki spuchnie z czasem. Mam taki czujnik gazu po wifi do srodowiska tuya, calkiem czuły, w momencie wykrycia gazu włącza syrene plus wydaje instrukcje w jezyku polskim "proszę otworzyć okna, powiadomic pogotowie gazowe pod numerem(...), prosze nie włączać oświetlenia" itp itd. no i wysyla pusha na telefon
xyz_xyz - @thomeq bateria w telefonie stale podłączonym do ladowarki spuchnie z czase...

źródło: 9332_1

Pobierz