Wpis z mikrobloga

Zamawiałem limitowaną edycję pewnej płyty w sklepie z USA. Dostawa kurierem DHL za 17 dolarów prosto pod drzwi. Po dotarciu do centrum dystrybucyjnego DHL w Niemczech paczka została z jakiegoś powodu przekazana w ręce partaczy z poczty polskiej. Czy tak powinno być? Nie wiem, ale wydaje mi się, że jak płaciłem za dostawę DHLowi, to dostawa powinna być realizowana przez nich prosto pod drzwi klienta. Jednak gdyby nie "profesjonalizm" polskiej dumy narodowej pewnie nie pisałbym teraz tego wpisu. Poczta polska jak to ma w zwyczaju nie dostarczyła paczki do mnie (mimo że przez pracę zdalną jestem ciągle w domu), ale to już u nich standard. Nie dostałem żadnego powiadomienia mailowego o przekazaniu mojej paczki poczcie. Po nieudanej próbie dostarczenia w skrzynce nie znalazłem również awizo, co jeszcze lepsze nie zostawili nawet ponownego powiadomienia (o czym oczywiście widnieje informacja w trackingu do którego dotarłem już po zwrocie paczki, po niezbyt pomocnym kontakcie z obsługą klienta DHL). W tym momencie moja paczka jest w drodze powrotnej do Stanów ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tym miejscu chciałbym serdecznie nie pozdrowić wszystkich pracujących w oddziale poczty polskiej na ulicy Niepołomickiej w Gdańsku, nic tylko zaorać i posadzić kartofle. Gdyby nie specjalna pozycja waszej spółki dawno byście już siedzieli na zasiłku dla bezrobotnych. Teraz mam tylko nadzieję że uda mi się rozwiązać tą sprawę ze sklepem.
#pocztapolska #pocztex #kurierzy #dhl #zalesie #gdansk
KebabWolowinaSosOstry - Zamawiałem limitowaną edycję pewnej płyty w sklepie z USA. Do...

źródło: Screenshot 2023-11-06 at 20.30.57

Pobierz
  • 10
@KebabWolowinaSosOstry: jaki byl deklarowany czas dostarczenia? nie mogles sprawdzic co sie dzieje z przesylka? gdybys poswiecil w ciagu miesiaca minute zamiast bezgranicznie ufac dostawcy to pewnie mialbys przesylke w rekach... dla mnie winien jest dhl i to on powinien beknac za podwykonawce bo poczta sie wykpi ze przeciez bylo awizo a nawet dwa... nie mamy pana plaszcza i co nam pan zrobisz :)
@KebabWolowinaSosOstry:
To pewnie szło DHL Global Mail lub DHL eCommerce. To w przeciwieństwie do DHL Parcel (kurier drogowy, działa tylko w Europie) i DHL Expres (kurier lotniczy) nie jest kurier, a zwykła paczka. Nikt tu nie zmieniał kuriera. DHL działa w USA jak normalna poczta, a nie kurier (kurierka w USA to DHL Express).

Dzwoń na 22 548 13 58 lub 22 548 13 56. To wprawdzie dział listów zagranicznych, ale
@pcela to tłumaczy dlaczego paczka znalazła się w rękach ppsa, warto wiedzieć, więc dzięki za informację. Nie wyjaśnia to jednak tego, że nie dostałem od poczty powiadomienia email, które zawsze otrzymywałem nawet w przypadku paczek z aliexpress, ani braku awizo w skrzynce, o podjęciu próby dostarczenia już nie wspominając. Czytając oceny końcowego punktu pocztowego na mapach Googlowych, można dojść do wniosku, że nie jestem jedynym, który doświadczył takiej sytuacji ( ͡°
@KebabWolowinaSosOstry:
To akurat doręczał kurier z WER Pruszcz Gdański. Dopiero powtórne awizo doręczał lokalny UP (stawiam na UP Gdańsk 42, ul. Świętokrzyska 62, 80-180 Gdańsk).

A co do powiadomienia, to przy zagranicznych przesyłkach niestety to nie działa, nr telefonów nie są przekazywane do systemu IPS UPU.

ps. Przesyłki z Ali zazwyczaj idą jako paczki krajowe (nr przesyłek zaczynających się od PX, to paczki krajowe).