Wpis z mikrobloga

@JuliuszCheedar MM nie ma szansy na stworzenia koalicji. Wyjdzie przed nowym Sejmem wygłosić swoje expose wiedząc, że opowiada tylko bajki bo nie dostanie szansy zostania premierem. Nie będzie miał przyjaznego marszałka, nikt nie wyłączy mikrofonu gdy będą mówić o nim. A na koniec większość podniesie rękę przeciwko niemu. Dla mnie upokarzające.
@szychun Też jestem tego samego zdania. Był to jeden z dwóch argumentów żeby powierzyć misję tworzenia rządu komuś z opozycji.

1. Po pierwsze, nowe i przyjazne otwarcie z nową większością parlamentarną. Pokazanie woli współpracy ponad podziałem.

2. Nie dać się dodatkowo kompromitować kolegom ze środowiska brakiem uzyskania votum zaufania. Ten moment głosowania, już teraz możemy powiedzieć - przejdzie do historii.
@Iguan2207 ewentualnie wchodzą tu w grę zwykle partyjne zabawy. To może być polityczny koniec MM, Duda traci dzięki temu jednego konkurenta w ewentualnej walce o schedę po Kaczyńskim. Ziobrze też to na rękę - on niecierpi Vateusza, tu dostaje szansę na oglądanie jego kompromitacji plus ekstra czas na palenie papierów.