Wpis z mikrobloga

#mirkowyzwanie #las #biwakowanie #gotujzwykopem
Po wymianie zestawu w końcu udało mi się trafić na bardziej przygodowe zadanie: Dni i wieczory coraz chłodniejsze - przygotuj się odpowiednio na pogodę i temperaturę i zorganizuj biwak w zacisznym miejscu.

Fantastyczne zadanie! Przypomniały się harcerskie czasy. Spakowałem cały sprzęt, odpowiedni ubiór i ruszyłem w ciemność. Po ostatnich ulewach w lesie jest bardzo mokro, ale odnalazłem z latarką idealną dolinkę i przygotowałem swój obóz pośród jesiennych liści. Rozpaliłem ognisko żeby się ugrzać i przygotować hot-dogi oraz ugotowałem na palniku herbatę z leśnych owoców. W nocy było około 5 stopni i oczywiście zaczęło padać wbrew prognozom, ale dawno się tak nie wyspałem, bo byłem dobrze przygotowany. Rano zawinąłem biwak - tak żeby nie zostawić po sobie śladu - i powędrowałem z powrotem ku cywilizacji, słuchając dźwięków budzącego się lasu.
Tapirekirek - #mirkowyzwanie #las #biwakowanie #gotujzwykopem
Po wymianie zestawu w k...

źródło: jesiennybiwaczek

Pobierz
  • 13
@czarna-malwa: dokładnie jak pisze @Tapirekirek w lesie nigdy nie jest się samym. Najwięcej zagrożeń jest w pobliżu osad ludzkich :) czyli po prostu trzeba iść głębiej w las.
Tak czy inaczej, wspólnie czy samotnie, polecam, bawiąc się w to od jakichś 20 lat.
@czarna-malwa: jesteś pewna, że to były tropy wilka? Łatwo się pomylić się tym bardziej warto ćwiczyć obserwacje.

Tym niemniej, kiedyś przez wiele dni obozowałem w miejscu o tyle ciekawym, że kiedy ja kończyłem swoją aktywność wieczorem to aktywność rozpoczynał wilk. Tak się mijaliśmy nie wchodząc sobie zupełnie w paradę. No może tym, że wył w nocy, ale taka jego praca.