Wpis z mikrobloga

#scifi #czytajzwykopem #ksiazki #pytanie

Hej, jakie książki polecacie z gatunku postapo, dystopia? Przeczytałam oczywiście wszystkie Metra i to właśnie było 'to'. Niedawno skończyłam Kosiarzy i Phenomen, wszystkie Stephen Kingowskie z gatunku też. Szukam nowych, dobrych pozycji.
Ktoś, coś? :)
  • 29
  • Odpowiedz
@parande: taktyczny komentarz, ale Metro mi akurat nie siadło, bo się 4 razy odbiłem.
@gorzki99: jak hard-scifi to na pełnej - Ślepowidzenie ;D Dosłownie 8x próbowałem i nie skończyłem
Strugacki Piknik na skraju drogi był ok. Droga McCarthiego też, ale to pewnie znasz
  • Odpowiedz
@parande: Wczoraj skończyłem Czarne oceany pana Jacka Dukaja. O ile ciężko się czyta, o ile historia taka se, tak wizja świata o tyle ciekawa, co i przerażająca. Póki co to najlepsza, i chyba niestety najbliższa rzeczywistości i kierunkom w niej, nie dystopia, ale antyutopia. W każdym razie polecam. Przynajmniej spróbować. :)
  • Odpowiedz
a podrzucisz kilka tytułów?


@parande: Hmm dawno juz przestalem czytac ksiazki. Ale tak na szybko to:
Slepowidzenie
cala saga endera (bo kojarze ze bylo tam wiecej niz jedna ksiazka)
Hyperion
Limes inferior (nie wiem czy to podpada pod hard scifi ale polecam z czystym sumieniem)
  • Odpowiedz
@parande: Philip K.Dick w większości są to destopijne światy. Ubik, Człowiek z wysokiego zamku, Trzy stygmaty palmera eldritcha. Jest sporo krótkich opowiadań, a wszystko nasączone paranoją i zepsuciem.
  • Odpowiedz
  • 0
@jalop: właśnie z Kingiem mam skomplikowaną relację.
Desperacja była okej, ale jak dla mnie niestety podobnie rozwleczona jak np. Bastion, który pobił rekordy w kategorii rozwleczenie. Nie byłam w stanie dokończyć.
Najbardziej podobał mi się Wielki marsz i to bym polecała najmocniej z gatunku
  • Odpowiedz