Wpis z mikrobloga

Stabilne 5000 SPM to już megabaza, czy jeszcze za mało?

Wydajność wydobycia lvl 100 -- dwie kopalnie z modułami zapełniają całkowicie jedną stronę belta.

Jakieś 30-35 UPS/FPS, mimo budowania bazy pod kątem UPSów -- jak najmniej beltów, te co są maksymalnie zapełnione, tak żeby nie było przerw między itemami, całość prądu z paneli i akumulatorów (prawie 72 GW), kopalnie ładujące bezpośrednio do wagonów, przetapianie też wagon-wagon.
Próbowałem testowo nawet bezpośrednio kopalnia żelaza->piec żelaza->piec stali, ale zapełnienie wagonu trwa ponad godzinę przy 60 UPSach, to przy moich ~35 UPS coś koło dwóch godzin, więc próba nieudana -- picrel w kolażu.
Całkowite usunięcie biterów i zanieczyszczenia z konsoli uwolniło jakieś 8 UPSów. Zresztą, jak parę dni temu pisałem -- bitery na tym etapie gry nie służą niczemu, bo nawet najmocniejsze ataki nie są w stanie nawet podejść na odległość plucia do wieżyczek laserowych, jedyne co wnoszą do gry to spadek UPSów i upierdliwe czyszczenie terenów pod rozrost fabryki.
Samo uwalnianie UPSów i kombinowanie "co tu można zrobić optymalniej" stało się w pewnym momencie celem gry, a nie ciągła rozbudowa i skalowanie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałoby się rozbudować do 10000 SPM, ale nie na tym sprzęcie, UPSy to pewnie by w okolice 15 poleciały. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kudosy dla żony, że nie marudzi, że stary od paru tygodni non-stop rozbudowuje pikselowatą fabrykę, bo są gupie baby, co je k-----a strzela, jak facet się dobrze bawi przy grach -- na szczęście moja tak nie ma. ( ͡º ͜ʖ͡º)

#factorio
Polinik - Stabilne 5000 SPM to już megabaza, czy jeszcze za mało?

Wydajność wydobyci...

źródło: 5000SPM

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czemu panele? Niby pasywne ale ile to miejsca zajmuje, atomówki nie byłyby łatwiejsze i bardziej łaskawe dla ups niż obliczanie tak dużej sieci elektrycznej? Nie wiem, pytam.
  • Odpowiedz
  • 4
@Xianth2:
Nie. Panele praktycznie nie obciążają obliczeniowo komputera. Wszystkie panele są traktowane jako jeden obiekt, którego moc to ilość paneli x 60kW. Tak samo akumulatory -- z punktu widzenia algorytmów mam jeden panel i jeden akumulator.

Co do miejsca -- te jest za darmo i nigdy go nie zabraknie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A energia atomowa... O panie... Obliczenia płynów (woda, para wodna) i gradient ciepła w heatpipe żrą dużo UPSów, do tego insertery, skrzynie logistyczne, boty dostarczające
Polinik - @Xianth2: 
Nie. Panele praktycznie nie obciążają obliczeniowo komputera. Ws...

źródło: active

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
Jeszcze kwestia modów:

Praktycznie to vanilla, jedyny mod, który coś zmienia w rozgrywce to Waterfill, żebym mógł stawiać pompę wody tam gdzie jest potrzebna. Ciąganie wody kilometrami rur i wstawianie pomp nie dość, że upierdliwe to też zżerałoby UPSy na przeliczanie ciśnień w rurach.
Reszta to QoL:

Squeak Through: zmniejsza kolizje z budynkami, żeby łatwiej poruszać się po
  • Odpowiedz
  • 0
Spędziłem kilkuset godzin w factorio ale nigdy aż tak nie pociłem, szacuneczek


@Tostownica: Welp... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Trochę fabryk mam za sobą, kilka w vanilli, 2 w Krastorio 2, próbowałem jakieś 248k czy Industrial Revolution 3, ale po parunastu godzinach odpuszczałem.
Ale do takiej megabazy doszedłem pierwszy raz. I chyba na razie kończę, bo mam poczucie, że mam rozpracowaną całą grę i nic nowego w
Polinik - >Spędziłem kilkuset godzin w factorio ale nigdy aż tak nie pociłem, szacune...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@Tak_masz_racje: jedno z drugim. Z jednej strony komputer nie najmłodszy, a z drugiej wcześniej czy później w miarę skalowania bazy każdy sprzęt w końcu zamuli, jak nie przy 5k SPM to przy 10k SPM. To są miliony obiektów które silnik gry chce przeliczać 60 razy na sekundę. Jak nie daje rady - to nie pomija klatek, tylko wszystko zaczyna działać wolniej i np cykl pracy fabryki trwający sekundę zaczyna trwać
  • Odpowiedz
  • 0
@Beniamin_Emanuel: Może potem, jeszcze jest parę prowizorek, które wstyd pokazać publicznie, muszę je naprawić.
No i oczywiście godzinę po wrzuceniu posta okazało się, że kopalnie żelaza zaczynają niedomagać, pociągi z płytkami zaczynają mieć obsuwy i SPMy poleciały na ryj i próbuję właśnie gasić pożary. XD
  • Odpowiedz