Wpis z mikrobloga

Przyszło mi dzisiaj dojechać w jedno miejsce pociągiem. No i przy zakupie informacja, że brak miejsc na danej trasie a "sprzedaż biletów bez miejscówek została ograniczona". Trochę wpadłem w panikę, bo już byłem w drodze na dworzec no i zacząłem sprawdzać czy na trasie krótszej o jedną stację sprzedaż przejdzie. Nie pomyliłem się - udało się bilet kupić. Następnie sprawdziłem, czy mogę kupić bilet na ten jeden odcinek - również się udało.

No i rozumiem algorytm, który za tym stoi: jest trasa A - B - C. Ja szukam biletu na trasie A - C, a ktoś jedzie na trasie B - C i zwalniam mu jego miejscówkę jak wsiada w B, a następnie przesiadam się na miejscówkę kogoś kto jechał ze mną i w B wysiadł. Ciężko byłoby sprzedać komuś bilet i nakazać się przesiadać w trakcie podróży, ale właśnie na takie sytuacje jest bilet bez miejscówki, których sprzedaż na ten pociąg została wstrzymana.

Ech.. czy ja muszę wszystko tak rozkminiać i analizować...

#pkp #pkpintercity #pociagi
  • 12
@nalej_mi_zupy Jak jest wstrzymana sprzedaż a to IC bądź TLK to i tak w kasie bądź w pociągu powinni bilet sprzedać.

Niemniej ten system mnie cieszy, to co jak moja Luba która kupiła bilet z dużym wyprzedzeniem i jechała do mnie, przez całą podróż się do miejsca nie dopchała bo było tylu ludzi którzy mieli serdecznie gdzieś kupno biletu z wyprzedzeniem i zapewne też ktoś taki siedział na JEJ miejscu.

Uważam że
@Kakaladze: Racja - nie ma nic bardziej #!$%@?ącego jak wagon bezprzedziałowy i ludzie stojący z pachą nad twoją głową. Ale w takim razie powinna być właśnie możliwość sprzedaży biletów ze zmianą miejscówki w trakcie bo inaczej pociagi jeżdżą bez 100% obłożenia.
@nalej_mi_zupy też Też kiedyś o tym myślałem, że miałbyś miejscówkę tylko na odcinku, ale coś czuję że by to się nie sprawdziło.

W głowie wydaje się to system dobry, ale ludzie w tej chwili mają problem usiąść na swoim miejscu, a co dopiero by doczytali informacje że ich miejsce jest na odcinek.
@nalej_mi_zupy Swego czasu jeździłem dość regularnie pociągami jakoś 4-6 razy w miesiącu i to przez kilka lat i spotykałem wiele dziwnych zachowań.

- seniorzy którzy wsiedli do pociągu z biletami z brakiem miejsca i robili konduktorowi awanturę o to że nie mają gdzie siedzieć razem, a jak nawet konduktor mimo wszystko coś im chciał pomóc to go olali i zaczęli w swoim gronie obrażać.

- ludzie którzy nie uznają półek na bagaże,
@Kakaladze:

Ja na wiele lat olałem pociągi i kupiłem samochód jak moja różowa dostała zapalenia płuc bo w wagonie nie działało ogrzewanie a w kiblu z dziury wyłaził brązowo-żółty sopel lodu (nie mam pojęcia jak to się stało).

Odkąd w taborze pojawiły się Darty w klasie IC (w tej samej cenie co TLK) i Pendolino na długie trasy oraz wprowadzono miejscówki to standard mocno poprawił - i czasami nawet lubię się
Obecnie pracują nad rozwiązaniem że w ramach jednego kursu będziesz mógł kupić bilet z dwoma rezerwacjami. W praktyce podczas podróży zmieniasz miejsce od wskazanej stacji. Ma wejść niebawem. @nalej_mi_zupy wyślij reklamację przez formularz elektroniczny wskazując oba bilety i opisując sytuację. Zwrócą Ci różnice bo kupując dwa bilety zapewne przeplaciles
@Kakaladze nie do końca. Masz górny limit biletów bez miejscówek i po tym wstrzymują calkowicie sprzedaż biletów - normalna sytuacja co tydzień jak się chce jechać z Kato w stronę Wrocka ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Poza tym jak nie jest to skład wagonowy tylko jednostka, to sprzedają tylko tyle biletów, co jest miejsc