Wpis z mikrobloga

Mam pewne przemyślenia, co do układu opracowywania lektur w szkole.
Jaki człowiek wpadł na pomysł, żeby nastolatkom w szkole średniej dawać do przerobienia Lalkę?
Kiedyś nic z tego co napisał Prus nie rozumiałem, miałem spore kłopoty.
Tymczasem polonistki bajdurzyły o mało znaczących szczegółach, jak imiona poszczególnych bohaterów, lub sprawy czysto finansowe ( co też jest ważnym elementem Lalki oczywiście.
Nikt z moich nauczycieli nie poruszył też tego, że Wokulski nie był naiwny, był marzycielem, człowiekiem chcącym większego dobra i dostrzegającym je także w innych.
Okres nastoletni, szczególnie w dzisiejszych czasach, to najgorszy czas aby obdarować młodego człowieka tą książką.
Teraz obejrzałem cały serial co prawda, ale jestem zachwycony, jakie to jest mądre, przenikiliwe i dobijająco aktualne.

A chęć na coś takiego przyszła mi po obejrzeniu... Ahsoki. Tak, kolejny bezpieczny, idący do nikąd disneyowski paszkwil zrobił tyle dobrego, że zachciałem obejrzeć coś, co przynajmniej nie traktuje mnie jak idioty.
W skrócie polecam wam serial, a przykaz lektur powinien być mocno zmieniony. Bo nie chodzi o dzieła same w sobie, a o czas kiedy dostajemy je do rąk.
#edukacja #lalka #seriale
Hambercios - Mam pewne przemyślenia, co do układu opracowywania lektur w szkole.
Jaki...