Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie sprzedaży mieszkania, prywatnie, bez pośredników i dowiedziałem się, że moje ogłoszenie jest dodane przez pośrednika na kilku stronach oraz stronie samego biura, dodam, że nie podpisywałem żadnej zgody na to. Jako agent sprzedaży podany Pan ze wschodnim nazwiskiem, dzwoniłem pierw do niego - brak kontaktu. Zadzwoniłem na numer główny biura udając zainteresowanego, po 20min szukania ogłoszenia dostałem informację, że już jest sprzedane (Nie jest, ale skończyło się moje ogłoszenie z otodom, które zaraz przedłużę), po tej informacji podałem prawdziwy powód kontaktu, Pani powiedziała, że ten agent już u nich nie pracuje i ona już to wycofuje. Ciekawość jednak mi nie dawała spokoju, zadzwoniłem ponownie do agenta, tym razem odebrał, cieżko się rozmawiało, mało rozumiał. Trzymał się wersji, że miał moją zgodę na skopiowanie ogłoszenia, gdy mu uzasadniłem, że nie jest to możliwe to odparł "Co mam Panu powiedzieć?" xD Przyznał, że faktycznie już tam nie pracuje i całe to biuro zajmowało się kopiowaniem ofert (ponad 1k na ich stronie). Wszystkie rozmowy sobie nagrałem, zastanawiam sie co mogę z tym dalej zrobić? Poszukałem trochę informacji o biurze to widać od razu, że to jakiś scam. Kręcić Małysza, zgłaszać gdzieś?
Biuro homeexpert.pl z Wrocławia

#nieruchomosci #mieszkanie #oszukujo #wroclaw
  • 12
  • Odpowiedz
  • 0
@Muszewymyslec2: Nie chodzi mi, żeby ich po sądach ściągać, ale jednak moje ogłoszenie wisi w kilku serwisach i pewnie nie sciągną wszystkich, co jest trochę irytujące, bo zależy mi na sprzedaży.

Jezu jakie to jest rakowisko to szkoda gadać xD
  • Odpowiedz
@Patyk_: Nieładna, dość powszechna praktyka. Dzwonisz pod takie ogłoszenie i słyszysz, oj niestety, właśnie kolega podpisał na nie umowę przedwstępną, ale mamy w zamian do zaoferowania... I tu po proponuje ci coś, co faktycznie mają w ofercie.
  • Odpowiedz
@Patyk_: czekaj na kolejne biura ktore rownie chamsko i po bandzie, bezprawnie zajebia ogloszenie i zdjecia. Ale sa i bardziej "w bialych rekawiczkach" np SDP - gon ich, albo z klientem przyjdzie albo wy...ć. Znam przypadek ze SDP niby chcialo fotki "dla ich klienta tylko" a tydzien pozniej ogloszenie na portalu. To chleb powszedni #!$%@? oferte, zrobic ci konkurencje i liczyc ze cos sie przylepi (wpadnie mucha w sidla). Co
  • Odpowiedz
całe to biuro zajmowało się kopiowaniem ofert (ponad 1k na ich stronie)


@Patyk_: Właśnie odkryłeś jak działa u nas rynek pośrednictwa nieruchomości ;) A teraz jak pisali - idź na spacer, zjedz coś dobrego i olej. Nic nie zmienisz tylko nerwy stracisz. No niestety.
  • Odpowiedz
@Escalade: jakby to byl jakis prawnik i mial czas to mozna np 50k wygrac w sadzie na chore dzieci, gdzie ten Buda cholerny, prawnie zakazac pobierania prowizji od 2 stron i zmusic portale do trwalej blokady podmiotu jesli kilka razy w roku zglosi sie ktos ze ukradl ogloszenie. No niestety przez machanie reka jest takie rakowisko. Plus przez to ze to dochodowy biznes a wy, glupi kleinci, im placicie prowizje
  • Odpowiedz
@marsjanin2012: 1. Nie wiadomo czy by wygrał w ogóle.
2. Rozprawa na lata.
3. To prowizja by była po prostu brana od jednej strony ale 2 razy wyższa.

Zgadzam się, że to rak ale tak się kończy uwalnianie zawodów w tak wrażliwych społecznie branżach. Konfiarze mogą nawet nas rac pod siebie ale w 100% wolny rynek to taka sama patologia co gospodarka w pełni sterowana.
  • Odpowiedz