Wpis z mikrobloga

Mam całkiem fajny komputer stacjonarny ale ma już trochę lat (ponad 7 na pewno) i trochę muli.
Chciałbym zrobić jakiś upgrade typu dołożyć nowe dyski i więcej ramu ale w pierwszej kolejności muszę chyba zadbać o to co jest.

Jakie prace "konserwacyjne" powinienem wykonać posiadając stacjonarkę? Poza wymianą karty graficznej od nowości praktycznie nic w niej nie robiłem.

Gdzie szukać osób które zrobią to jak należy za mnie i ile by to mogło kosztować? Okolice Warszawy jeśli to ma znaczenie

#komputery #pcmasterrace
  • 9
@robertx Masz intela (4/4) 6 generacji a obecnie jest 14 generacja i ramy ddr5. Kwestia oczekiwań i budżetu ale wiele tu nie zdziałasz i chcąc mieć przyrost mocy to czeka cię zmiana platformy na nowszą. AMD obecnie też ma fajną ofertę.
@robertx noo, technicznie to może nawet da się tam wsadzić i9 9900k, ale opłacalność to inna sprawa.

Często bardziej się opłaca wejść w nową platformę, a stare części sprzedać. Zwykle nawet reinstalka nie jest niezbędna (choć zalecana), bo nawet stary system wstanie na nowych częściach.

#majk3lskladapcty