Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #mx5 #miata #diy

Mirki, chciałbym coś psiknąć w progi w samochodzie - obejrzałem na yt i ktoś użył tzw. Cavity paint, ale firmy ktorej nie ma w Polsce.

Jak tego typu farba nazywa sie w Polsce? I jaka jestescie w stanie polecic? Mówimy tu o puszce z tą tubką co wkłada się w otwory.

Zależy mi na najlepszej farbie która zabezpieczy przed rdzą. Potem psiknąłbym również wosk, też chętnie czegoś z polecenia.
stachuprzytelefonie - #motoryzacja #mx5 #miata #diy

Mirki, chciałbym coś psiknąć w p...

źródło: temp_file9168104272261454945

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie: jak progi nie były spawane czy otwierane, to taka farba nie ma najmniejszego sensu, bo tam w środku i tak jest wosk, którego ona nie będzie się trzymać. W takim wypadku kup po prostu wosk do profili zamkniętych.
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie: Jak chcesz tylko farbę to musisz kupić taką podkładową epoksydową z około 80% zawartością cząstek stałych. Aluminium w takiej farbie reaguje z blachą, którą japońcy zbierali z przystanków autobusowych z Hiroszimie, żeby budować te miatki xD. Podkład musi mieć cząstki aluminium, bo wtedy tworzy się warstwa katodowa, która uniemożliwia reagowanie materiału z tlenem i nie ma dostępu do wilgoci. Polecam Ci Interplus 256 lub Sigmashield 880, tylko w progi to
  • Odpowiedz
@dudusbug kurde, dzieki za info tylko że nie wiem jak wygladają progi w środku. Na zewnatrz są w swietnym stanie, ale rudego z imprezy nie wygonisz, w środku może być albo posmarowane już woskiem, albo farbą, albo niczym. Chyba po prostu psikne tym woskiem xo poleciłeś. Próg dobrze by bylo by był suchy w srodku, nie? Wiec chyba bede musiał poczekać do wiosny ;S
  • Odpowiedz
@stachuprzytelefonie jak psikniesz na rdzę albo na wilgoć to nic nie pomożesz, a nawet pogorszysz, bo to że Ty tego nie widzisz to nie znaczy że tego pod farbą ciągle nie będzie xD. Jak masz lekki nalot rdzy to musisz najpierw go potraktować neutralizatorem rdzy, a jak są wżery to pozostaje tylko cięcie. Kup sobie jakiś tani endoskop pod telefon i zobaczysz jak to wygląda w środku.
No i zdecydowanie nie używaj
  • Odpowiedz