Wpis z mikrobloga

#adhd #medikinet #a-----l Siema mirki, ogólnie to od kilku miesięcy biorę medikinet CR 10mg (Przepisane przez lekarza psychiatrę po wnikliwej diagnozie), i cały ten czas nie tykałem się alkoholu. Aczkolwiek ostatnio zacząłem się zastanawiać, jakie są przeciwwskazania wypicia na tabletce? Nie mówię tu o zachlaniu się jak świnia, a raczej dwa-trzy piwka w barze po zajęciach ze znajomymi, jakieś 12h po zażyciu tabletki. Ma ktoś może doświadczenie w tym temacie?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@TomekTornado: Też słyszałem takie opinie, ale chciałem się upewnić czy osoba p--------a trzy po trzy czy ludzie faktycznie tak robią. Dzięki za info.
  • Odpowiedz
  • 0
@LS1942: Możemy mówić o tym że a-----l w każdej dawce szkodzi, ale nie o to tutaj chodzi. W poście wyraźnie pytam o małe dawki, dwa-trzy piwa raz na jakiś czas. Czy naprawdę takie coś byłoby w stanie popsuć efekty leczenia? Szczerze wątpię. Mój problem polega na tym, że jak już zdarzy mi się wyjść z piwnicy raz na kilka miesięcy, to nie chce w pubie siedzieć przy szklance wody, która
  • Odpowiedz
@forti: CR działa 8h max. Jeśli nie masz nadciśnienia lub problemów z sercem nie powinno być problemu z łączeniem MPH i alkoholu w rozsądnych ilościach. Każdy organizm jest jednak inny, wiec oczywiście zaleca się ostrożność. BTW 10mg CR to bardzo mała dawka, czujesz w ogóle jakieś działanie?
  • Odpowiedz
@forti: Podobno Medikinet powoduje zmniejszenie działania alkoholu, ale zakładam, że łykasz w dzień. Nawet CR do wieczora zejdzie z działaniem, więc jak wypijesz, to nic nie powinno się stać. Ja odkąd jestem na Medi raczej unikam alkoholu, ale zdarzało mi się kilka razy wypić i nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych.
  • Odpowiedz
  • 1
@Shallan: Tak, zdecydowanie. Nigdy wcześniej nie brałem leków, zdiagnozowano mnie również całkiem niedawno (2 lata temu? coś takiego) i dopiero 4-5 mies temu zacząłem terapię. Ogólnie to w porozumieniu z lekarzem zrobiliśmy miesięczną przerwę od leków, i tak naprawdę dopiero wtedy poczułem że faktycznie zacząłem zauważać zmiany. Jeżeli chodzi o koncentrację, to ewidentnie jest poprawa - dużo mniejszy natłok myśli, faktycznie przy pomocy różnych sposobów organizacji, takich jak kalendarz, trelo
  • Odpowiedz