Wpis z mikrobloga

Hejka, mam problem z #bmw #mechanikasamochodowa #motoryzacja
Od 3 tygodni pojawil mi sie w aucie dziwny dźwiek występujacy jedynie na zimnym silniku, przy predkosci 55-60km/h.
Brzmi jak pasek, jednak nie jest zalezny od obrotow silnika. Na biegach 3 i 4 wyje, na 2 nie mam serca go pałowac na zimnym. Przejade ~5-10km i zanika w miarę nabierania temperatury. Wykluczam przez to łożyska kół i podporę wału. W zawieszeniu luzów nie znalazłem. Jako ze nie jest to zalezne od obrotów silnika wykluczam też problemy z rzeczami okołosilnikowymi. Swoje podejrzenia kieruje w strone hamulcow lub skrzyni biegów. Ktoś może sie spotkał z czyms podobnym?
Najbardziej wyje przy utrzymywaniu stałej predkosci. Nie jest to tez jakies straszne wycie, z radiem nie slychac ale nie znoszę nienaturalnych dźwieków w samochodzie.
Może to być od nieoryginalnego oleju wlanego do skrzyni (Valvoline 75W z norma BMW MTF-LT3) albo do dyferencjalu (Ravenol 75w90)?
  • 19
@boa_dupczyciel spoko, po prostu myślałem że to nie skrzynia skoro tylko na zimnym i na 2 biegach. Podjadę lepiej do mechaniora po długim weekendzie bo w sumie nie mogę zidentyfikować tego dźwięku jednoznacznie. Jak słuchałem na yt to skrzynia wyje nieco inaczej, tak bardziej mechanicznie, a to takie ni to wycie ni gwizdanie, jednak o dużo wyższym dźwięku niż typowe wycie skrzyni. Jak uda się zdiagnozować to dam znać, jak skrzynia to
@PolakPotrafi321: ja początkowo też nie byłem pewien co to jest, taktyka jeżdzić obserwować jest najlepsza :)
pojezdzij tydzień, dwa lub trzy. jak nie będzie gorzej - to nie trzeba naprawiać :D
Jak będzie gorzej - to jednoznacznie stwierdzisz co to jest #!$%@?.
Mechanik nie magik, powie żeby jeżdzić obserwować
@boa_dupczyciel: no wlasnie od 3 tygodni jest tak samo. Zostawił bym do wyjaśnienia sprawy, ale wszystkie takie dzwięki auta powodują u mnie niewyobrażalne zdenerwowanie mierzone w wulgaryzmach (wk*rwienie). Posłucham sie mojego kolegi: Dopóki radio zagłusza to auto jest sprawne. Dzieki wielkie za opinie
@boa_dupczyciel @trzaichlac69 2 tygodnie słuchałem i mikrofonem krawatowym włożonym pod osłonę namierzyłem co to wyło. Łożysko podpory wału w zamienniku meyle było zatarte. Po wymianie podpory na ori BMW nastała cisza. Oznakowanie łożyska się różniło, więc pewnie było jakieś gorsze - kolejny powód za częściami OEM.