Wpis z mikrobloga

@Pandillero: Też kilka lat temu nie wykorzystałem okazji... Moja Ciotka z Warszawy ( miała około 75 lat) przyjechała i zaproponowała mi 3 mieszkania w Warszawie (każde około 60m2), za umowę dożywocia (opiekę). Powiedziałem, że muszę to omówić z moją mamą (bo miałyby mieszkać razem) i spotkamy się za miesiąc... No i się nie spotkaliśmy, bo zmarła międzyczasie, a mieszkania przejęła jej daleka kuzynka (pani sędzia), która tak kombinowała z papierami, że
@iquiet: ile ktoś musi zarabiać aby się dało? bo jak na razie to nawet ludzie zarabiający i 20k/msc muszą się #!$%@?ć przynajmniej na 10 lat w kredyt żeby kupić 60metrową klitkę na obrzeżach miasta wojewódzkiego, podczas gdy jego rodzice kupowali/budowali dom bez kredytu?
a to założenie firmy jest jakimś opus magnum rozwoju zawodowego?


@Pandillero: Tym bardziej że czasem można lepiej na etacie zarobić niż w tych mitycznych biznesach JDG i mieć #!$%@?, a nie martwić się, czy starczy na koszty stałe xD

20k/msc muszą się #!$%@?ć przynajmniej na 10 lat w kredyt żeby kupić 60metrową klitkę na obrzeżach miasta wojewódzkiego


@peoplearestrange: Trochę przesadzasz. Przy zarobkach 20k/msc kredyt spłacisz wcześniej niż 10 lat bez
@Tynka02: to jeszcze nic, mój w 2002 sprzedał 5ha ziemi 3 klasy za grosze, teraz jest tam jedno z modniejszych osiedli willowych miasta wojewódzkiego

A wystarczyło nic nie robić


@npbs: w sumie jak to sie dzialo? ci ludzie tak bardzo nieogarniali ze nie mieli swiadomosci ze ta ziemia bedzie wartosciowa w przyszlosci? nie pojmuje tego
@iquiet: i jak to ma się do inwestycji, skoro z małych miast ludzie uciekają? xD nikt tam mieszkać nie chce, a ty będziesz tam kupował nieruchomości. brawo. poza tym to miała być inwestycja, a nie miejsce do zamieszkania, czyż nie?
@SmugglerFan: wyebane mieli bo byli młodzi, grosz nie śmierdział, a szybka gotówka przysłoniła "a co jeśli kiedyś..". znam ludzi co się zrzekali dla świętego spokoju ziem po kimś, bo mieli np 19 lat i jedyne co ich obchodziło to czy będą szlugi i 3jka na studiach xD albo za jakieś śmieszne rzeczy typu no to my ci Bartuś wakacje postawimy w Rimini. Starsze rodzeństwo korzystalo ( ͡° ͜ʖ ͡
@peoplearestrange nie wierzę w to co czytam xd Ile Ty masz lat? Fakt, wschód jest biedny ale to nie oznacza, że tam nikt nie mieszka XD
Jak ktoś ma 350tys. To woli kupić tam mieszkanie 65m niż wynajmować i nigdy nie kupić za 700tys. Klatki w Warszawie..