Wpis z mikrobloga

#fantasycycling

Debiutancki sezon mojej drużyny dobiega końca, więc można pokusić się o podsumowanie roku z mojej strony.
Z 10 miejsca w klasyfikacji jestem zadowolony. Chociaż w szczycie sezonu, zaraz po TdF, dobiłem się aż na siódmą pozycję. Jednak końcówka zweryfikowała możliwości moich zawodników. Cieszę się że wyprzedzam zdobywcę drugiego miejsca zeszłego sezonu - @Pierre_Billotte.
Przypominam, że rok temu dobrałem 12 zawodników z draftu, znacznie ułatwiając budowę drużyny.

To przejdźmy do oceny poszczególnych zawodników. Zacznijmy od największych pozytywów:
GALL Felix, 967p, 438% - Gal z Austrii co błyszczał na TdF. Świetny góral, swoją dobrą formę pokazał już wcześniej na Tour de Suisse i nie tylko, ale TdF ogrzało go blaskiem fleszy. Ugrany etap, dwa podia, drugi w klasyfikacji górskiej, dał mi dużo radości w tym sezonie. Najlepiej punktujący w całej drużynie.
LAZKANO LOPEZ Oier, 615p, 416% - Baskijski zdolniacha, aktywny przez cały sezon, uwieńczony koszulem mistrza Hiszpanii i drugim miejscem w hiszpańskiej czasówce. A wcześniej, niespodziewane drugie miejsce z ponad 160 km ucieczki w Dwars door Vlaanderen. Trochę szkoda że nie przywiózł punktów z Vuelty. Jest dobrze, a wierzę że w nadchodzącym sezonie dołoży jeszcze więcej do drużyny.
MENTEN Milan, 316p, 202% - solidny klasykowiec z Lotto Dstny. Zwycięzca Le Samym, drugi w Kolonii i GP Criquielion. Solidnie punktował przez pierwszą część sezonu. Trzeci w drużynie pod względem zdobyczy punktowej.
TILLER Rasmus Fossum, 745p, 167% - najlepszy sezon tego 27 letniego norwega z UnoX. Udało mu się wygrać belgijski Dwars door het Hageland i ugrać etep w wyścigu dookoła Wielkiej Brytanii. Drugi najlepszy wynik w moim teamie.
PARET PEINTRE Aurélien, 458p, 153% - solidny góral z wygranym etapem na Giro i 15 miejscem w generalce. Później już niestety bez błysku, ale zdążył nastukać punktów na wiosnę.
ZIMMERMANN Georg, 538p, 147% - Solidnie punktujący Niemiec, poprawia wynik rok do roku. Regularnie przywozi punkty w największych wyścigach. Liczę na jeszcze więcej punktów za rok.
TEUNISSEN Mike, 541p, 145% - Wyśmienita końcówka sezonu tego doświadczonego holendra.
MILESI Lorenzo, 137p, 596% - sezon bardzo przeciętny aż do niespodziewanego triumfu na czasówce w mistrzostwach świata młodzieżowców. Do tego wysokie, piąte miejsce wyścigu ze startu wspólnego. Lorenzo jest jeszcze dwa lata w mojej ekipie i liczę na więcej.
VAN DE PAAR Jarne, stażysta, 149p – stażysta z Lotto Dstny, co w dwa miesiące przywiózł mi prawie 150 punktów. Zasłużył na kontrakt.
NYS Thibau, 305p, 98% - punkty tego nie oddają (bo podczas negocjacji cena skoczyła prawie trzykrotnie), ale ten dwudziestoletni Belg jest na dobrej drodze do bycia solidnym kolarzem.

A teraz rozczarowania:
CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio, 496p, 55% - najwyższy kontrakt w zespole, miał zdobywać punkty i wygrywać wyścigi. Skończyło się na koszulu mistrza Ekwadoru, serii kontuzji i w efekcie najgorszym sezonie od lat. Jedna wygrana w wyścigu pierwszej kategorii, ósme miejsce w Lombardii, wspomniane mistrzostwo Ekwadoru to zdecydowanie za mało jak na lidera. Może odkuje się u @Scyzorro83 w nowym roku.
ACKERMANN Pascal, 323p, 56% - ten utytułowany zawodnik notuje kolejny zjazd. Urwanie etapu na Giro to jeden z niewielu przebłysków w sezonie. Dużo pecha i upadków a najważniejszych momentach wyścigu nie pozwoliło mu solidnie zapunktować, a nawet się spłacić. Powodzenia u @kotschrodingeradwarazyumiera
MOZZATO Luca, 444p, 79% - przed sezonem lider B&B Hotels które niespodziewanie się rozwiało. Wylądował w Arkeii, gdzie już tak nie błyszczy. Rzutem na taśmę udało mu się wygrać słabo obsadzony wyścig pierwszej kategorii i to tyle z jasnych punktów sezonu. Ma jeszcze dwa sezony na moim kontrakcie, mocno liczę że się poprawi.
GOVEKAR Matevz, 134p, 54% - nieporozumienie, liczyłem na młodego, ambitnego Słoweńca, a otrzymałem bidonowego z Bahrajnu. Gdyby nie czwarte miejsce w mistrzostwach Słowenii, wynik byłby jeszcze gorszy.
  • 2