Wpis z mikrobloga

@presburger: byłem niedawno na seansie raptem drugi raz w życiu i tez mnie to zdziwiło. Z ciekawości tez podniosłem ręce i w sumie nie poczułem żadnej różnicy. Moim zdaniem bez sensu
  • Odpowiedz
  • 0
@pp93: idiotyzm jakis... jeszcze rozumiem oplukanie sie po wyjsciu z basenu bo chlor no i plastikowe slipki itd, recznik pod dupe bo pot i drewno = smrod, ale te łapy w gore?
  • Odpowiedz
@presburger: zwiększają powierzchnię przyjmowania ciepła + w miejsca trudno dostępne. Generalnie ludzie po naparzaniu i po wyjściu z basenów lodowych, biorą prysznic, więc wątpię, żeby to im śmierdziało spod pach. Umyj jajka.
  • Odpowiedz
  • 0
@magic_johnson: ale ja nigdzie nie twierdzilem, ze im smierdzi spod pach, zreszta byłoby to absurdalne, jesli leje ci sie pot z calego ciała. a odnosnie samego podnoszenia rąk i twojej argumentacji - nie kupuje jej. jesli podnosza te łapska to miejsca, które byłyby normalnie ogrzane gdyby ich nie podnosili nie są ogrzewane, więc na jedno wychodzi. nie ma w tym żadnego sensu.

miejsca trudno dostępne? to moze niech tyłek wypinają? xD
  • Odpowiedz
@magic_johnson: Przecież to nie ma sensu, o ile zwiększają niby tę powierzchnię? Właściwie w takim razie więcej by dało gdyby stanęli, bo powierzchnia tylnej części ud z pewnością jest większa niż ta pod rękami. Googlowałem i w sumie nic nie znalazłem. Podejrzewam, że to jest jakiś zakorzeniony mit, czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@presburger: zrodlo do czego, ze sauna dziala na uklad limfatyczny?

a jak rece sa opuszczone to cieplo ktore jest w saunie nie dziala na uklad limfatyczny?

Tez dziala ale mniej. Kolezanka saunuje okryta recznikiem, po seansie widac na skorze gdzie byla zaslonieta, a gdzie odkryta. Jak masz wezly zasloniete w dole pachowym i rece przy ciele to to cieplo nie dociera tam tak intensywnie jak gdy podnosisz rece.
  • Odpowiedz